Soupeři týmů
z okresu Louny

Sobota 18. září

16.30 Krupka – Louny
16.30 Střekov – Blšany
16.30 H. Jiřetín – Žatec


I po šesti kolech zůstávají neporaženi fotbalisté Loun, kteří stále vévodí tabulce krajského přeboru.

Na paty jim ale šlapou další týmy, včetně druhých Blšan. Dva týmy z okresu Louny tak vládnou nejvyšší krajské soutěži. Naopak Žatec má jiné starosti, místo hry ve špičce se krčí na jedenáctém místě.

Louny sice v posledních dvou kolech trochu polevily, ale na první místo v tabulce jim to pořád stačí. V prvních čtyřech kolech vyhrály, v dalších dvou „jen“ remizovaly. „Asi přicházejí těžší soupeři,“ směje se Pavel Domecký, předseda FK Louny, a už vážněji dodává. „Věděli jsme, že nemůžeme pořád vyhrávat. Po výborném úvodu si nás už soupeři také více hlídají. V posledních dvou střetnutích jsme měli i trochu smůly, ve Střekově i na rozhodčího. Soupeře pořád přehráváme, ale neproměňujeme šance, chybělo nám trochu toho střeleckého štěstí,“ říká o utkáních s Bezděkovem a Lovosicemi, které skončily remízou, lounský funkcionář.

První fotbalisty Loun, kteří mají na svém kontě po šesti kolech čtrnáct bodů za čtyři výhry a dvě remízy, o víkendu čeká venku Krupka. Ta je pátá a v minulém kole vyhrála v Žatci 3:1. „Svědčí to o kvalitě a síle soupeře, mají výbornou a zkušenou obranu. Je to také nováček, ale hodně ambiciozní, osobně bych bral i bod, i když samozřejmě jedeme pro všechny. Chceme udržel neporazitelnost,“ usmívá se Domecký. Do Krupky by Louny měly jet v kompletní sestavě, z dovolené se už vrátil i útočník Stanislav.

Také ven zajíždějí Blšany, kterým patří v tabulce druhá příčka, mají třináct bodů za čtyři výhry, jednu remízu a jednu prohru.

V posledním domácím střetnutí rozstříleli Chmelaři Bezděkov 6:3. Zajíždějí do Střekova, který je aktuálně čtrnáctý, na jeho půdě ale bude těžké body urvat.

Zcela jiné starosti než duo ve špičce tabulky má Slavoj Žatec. Ten si opět dělal zálusk na přední místa v tabulce, místo toho ale hrají fotbalisté Žatce na jedenácté příčce se ziskem pouhých šesti bodů za dvě domácí výhry, v posledním střetnutí doma ale nestačili na Krupku. V sedmém kole se Slavoj utká s desátým Horním Jiřetínem, který má stejně bodů.