V předposledním utkání sezóny fotbalisté FK Louny remizovali na půdě Viktorie Ledvice 1:1, když vyrovnávací gól dostali dvě minuty před koncem. Protože vedoucí tým tabulky 1.A třídy Oldřichov dopoledne porazil Březno 3:2, věděli Lounští, že minimálně jeden bod je udrží do rozhodujícího zápasu ve hře o první místo.

Změny v lounské sestavě

Trenér Petr Jantoš byl nucen sáhnout ke změnám v sestavě. Místo brankáře Mir. Jindřicha a Lukáše Střelce (školní povinnosti) se v brance po delší době objevil zkušený Jiří Šindelář a do základní sestavy se vrátil Jakub Suchý. S hostujícím týmem přicestovala i skupinka fanoušků, která o sobě dávala po celý zápas hlasitě vědět.

Nejhorší výkon v sezoně

Utkání na místy velice podmáčeném terénu dlouho nenabídlo pohledné akce. Z prvního poločasu stojí za zmínku velké množství rohových kopů hostů, po jednom z nich hlavičkoval kapitán Hasil jen do břevna. Domácí měli obrovskou šanci, kdy se dva hráči řítili na Šindeláře, ale o šanci je připravila louže před pokutovým územím, ve které se jim zastavil míč. Jako nejhorší výkon v sezóně ohodnotil v poločase trenér Petr Jantoš počínání svých svěřenců.

Ani první minuty druhé půle nepřinesly žádnou změnu v herním projevu. Až s postupem času přebírali aktivitu zlepšující se hosté. Zvýšená aktivita a pohyb přinesly i první brankové příležitosti. Tvrdou hlavičku střídajícího Vl. Kosinského ale zastavil brankář Gessel stejně jako přízemní střelu Václava Suchého. Největší možnost měl Kubiska, který se ocitl sám v pokutovém území, ale jeho pohotová střela šla nad.

Vedoucí branka Loun tak padla až v 80. minutě, kdy Kubiska vyslal Kosinského, jehož milimetrový centr uklidil za domácího brankáře Hasil na 0:1. Radost hostů trvala však pouze osm minut, neboť v 88. přišel u postraní čáry zbytečný faul a po následném tr. kopu vyrovnal hlavou střídající Jiří Selčány na 1:1. Hlavní rozhodčí nastavil tři minuty, ale během nich už si žádné z mužstev nevypracovalo brankovou příležitost.

Louny skončí nejhůře na 2. místě.

Viktoria Ledvice - FK Louny 1:1 (0:0)

Branky: 88. Selčány – 80. Hasil. Rozhodčí: Dufek – Chytil, Krupka, ŽK: 7:2 (za Louny Šindelář, J. Suchý), 50 diváků.

Sestava Loun: Šindelář – Domecký, Sainer, Chaloupka, Knotek – J. Suchý, Španihel, Džuban (56. Kosinský), Kubiska – Hasil (90. J. Jantoš), V. Suchý. Trenér Petr Jantoš