Úspěšná a postupová sezona sice skončila pro lounské fotbalisty teprve nedávno, už za dva dny ale odstartují přípravu na tu další. Divizní.

Louny zahájí přípravné období už v sobotu 11. července. Od 17 hodin doma přivítají Litoměřice, které v minulém ročníku divize skončily třetí.

Také v dalším duelu se ukáží lounští fotbalisté domácímu publiku. Předkolo Poháru České pošty sehrají 19. července od 17 hodin proti také divizním Neratovicím. Mezitím ale čeká na svěřence trenéra Pavla Schettla, který svůj tým v uplynulé sezoně dovedl ke druhému místu v krajském přeboru, tvrdá práce a někdy i pět tréninků týdně.

Louny v divizi nahradí Žatec

Příprava pak bude pokračovat dalším duelem v Praze, kde 25. července nastoupí proti Unionu Vršovice. Generálku na divizi by pak Louny měly sehrát proti celku Úval, který v minulém ročníku dohrál soutěž na jedenáctém místě. Pak už začne pro lounské fotbalisty vysněná sezona v divizi, kde nahradili Žatec.

Louny budou ještě v příštích týdnech dotvářet tým pro vyšší soutěž. Chtějí ale dál sázet hlavně na hráče, kteří si divizi „vykopali". „Žádné převratné změny určitě nechystáme. Hlavně chceme udržet současný kádr, udržet i hráče, kteří jsou u nás na hostování. Budovali jsme tento kádr dlouhodobě a určitě zůstane. Nějaké posily pro divizi bychom ale určitě rádi, zatím uvažujeme zhruba o třech fotbalistech. Na jména je ale ještě příliš brzy," řekl Deníku Pavel Domecký, předseda FK Seko Louny.

Lounští fotbalisté prožili výbornou sezonu. „Skvělá sezona. Suprová. Vyhrávali jsme, dařilo se a nakonec se nám splnilo i přání o postupu do divize," radoval se z postupu Domecký. Kromě A týmu postoupil do I.A třídy také B tým. Ten začne přípravu 24. července.

Fotbalisté Loun v uplynulé sezoně devatenáctkrát v krajském přeboru vyhráli, pětkrát remizovali v základní hrací době a šestkrát prohráli. Louny se představily se skvělou obranou, ve třiceti duelech inkasovaly pouze osmadvacetkrát, což je nejméně v soutěži. Naopak trochu je trápila efektivita v ofenzivě. S tou se ale střelci Loun potýkají dlouhodobě a trenér Schettl bude ještě chtít zapracovat na zlepšení. Louny nakonec v sezoně nastřílely sedmdesát tři branek, výrazně pomohla poslední vysoká vítězství, což je řadí na pátou příčku v tabulce efektivity. Jak se jim povede v divizi teprve uvidíme, fanoušci fotbalu si ale jistě nenechají ujít ani první přípravný zápas.