Tři body darovali svému soupeři fotbalisté FK Louny v nedělním utkání fotbalové divize. Litoměřice byly jen průměrným soupeřem, nevytvořily si žádný tlak ani převahu, ale domácí veškeré své šance na případný bodový zisk pohřbili hned v úvodu utkání, kdy vyráběli velké chyby v obraně. Po třiceti minutách byl stav 0:3 a dál v utkání nebylo co řešit. Byly to přitom jediné tři střely Litoměřic v celém prvním poločase.

Hráči Loun, snažící se ještě téměř o nemožné, tedy o záchranu účasti týmu v divizi, se hned od úvodního hvizdu snažili tvořit hru a nastěhovat se před bránu soupeře. Jejich útočné pokusy však byly dost nepřesné. A hosté zvolili perfektní taktiku, která jim vyšla stoprocentně: nechali domácí hrát a v klidu číhali na skuliny v obraně a smrtící brejky.

Jeden čestný úspěch je málo

V 11. minutě padl první gól – po rohu se trefil hlavou Jakub Dolejška, kterého lounská obrana nechala zcela neobsazeného. Ve 22. už to bylo 0:2; při útoku Loun si dva hráči dávali zbytečně přednost, kdo vystřelí, až toho využili hosté, vzali si míč a vyrazili do rychlého brejku, na jehož konci byl opět úplně volný Luboš Krejza, který pohodlně zakončil. A ve 33. znovu Luboš Krejza definitivně určil, kam půjdou o Velikonocích tři body za výhru – hlavou po centru bez potíží překonal domácího brankáře Jakuba Pokorného.

Lounští hráči nezopakovali dobrý výkon z posledního domácího zápasu proti Kladnu, kdy vydřeli dva body alespoň po penaltách. Nyní po chybách a jasném vývoji zápasu hráli odevzdaně, do mnoha šancí se nedostali. Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. Hosté z Litoměřic si už v klidu hlídali svůj náskok, domácí se snažili o aktivitu, ale šance ke skórování si většinou nedokázali vytvořit. Přesto dali alespoň čestný gól: v 76. po rohovém kopu snížil rozdíl Lukáš Kučera – 1:3.

Louny zůstávají v tabulce na posledním místě s velkou ztrátou na týmy před nimi a šance na jejich záchranu v divizi se už velmi ztenčují. V příštím kole se navíc v sobotu představí na hřišti Lovosic, tedy klubu, který má opačné starosti i pozici: je lídrem tabulky a bojuje o postup do ČFL. Body z jeho stadionu by byly malým zázrakem, ale míč je kulatý… tak tedy uvidíme a držíme palce.

FK Louny – FK Litoměřice 1:3 (0:3)

Branky: Kučera – Krejza 2, Dolejška
Rozhodčí Brda, žluté karty 3:2, diváků 300

FK Louny: Pokorný – Nobst, Říha, Suchý, Bednář, Schettl, Kučera, Trup, Macháček, Popelka (Vokurka), Bodeček (Němec)

FK Litoměřice: Pechatý – Tupý, Seidl, Grunert, Dolejška (Rapavý), Novotný, Pavlíček (Hranička), Marič, Stožický, Suchý (Horváth), Krejza (Flégl)