Duel dvou posledních celků divize vyzněl jednoznačně pro fotbalisty Litvínova. Domácí Louny doma branku nevstřelily, naopak tři inkasovaly. Louny zůstávají poslední s pouhými pěti body z jedenácti zápasů.

„Na hráčích leží deka, jsou nervozní. Bohužel, zase jsme to nezvládli. Všechno je takové upracované. Nevěříme si, jsme všude druzí, děláme pak zbytečné a hloupé chyby. Už několikrát jsme ztratili utkání během pár minut, kvůli naší nepozornosti, stejně jako tentokrát. Děláme neuvěřitelné chyby v základních věcech," lituje další ztráty lounský lodivod Pavel Schettl. „Navíc nám chybí někteří klíčoví hráči, několik opor je mimo, a nemáme teď osobnost, která by to vzala na sebe. Nevěříme si, kluci se bojí něco zkusit. Udělali jsme nějaké změny, ale nepomohlo to. Zkusíme další, potřebujeme se chytit," pokračoval po dalším prohraném duelu trenér Loun.

Domácí přitom začali v duelu aktivněji. Už v 3. minutě se dostal po centru Radka Němce k zakončení Bednář, ale jeho pokus obránci zablokovali. Ve 12. minutě se blýskalo na obou stranách. Nejprve musel ukázat své kvality Švarc, poté se do slibné příležitosti dostal Radek Němec, ale ani on nezamířil dobře.

Snahu sráží chyby

A poté už přišel tradiční lounský výpadek. „Pokolikáté už? Během několika minut uděláme školácké chyby a soupeři usnadníme cestu za body," kroutí hlavou Pavel Schettl. „Kluci hodně bojují, snaží se, to jim upřít nemohu. Ale pak nás vždy srazí naše chyby," pokračoval Schettl.

Tentokrát Litvínov skoroval poprvé ve 26. minutě. Po odkopu se domácí nezorientovali dobře, nevybojovali balon, ten se nakonec dostal až ke Kodešovi a pod padajícím Švarcem proklouzl až do sítě – 0:1. A po šesti minutách bylo ještě hůř pro lounské fandy. Po domácím rohu hosté rychle založili protiútok a Kodeš se radoval podruhé – 0:2.

Louny sice nesložily zbraně, dostávaly se občas i do šancí, proměnit ale nedokázaly. Když už si vytvořily mírný tlak, byl neplodný. Ve 38. hlavičkoval nad Soukup, ve 42. poslal jen vedle míč Köchrt.

Ve druhé půli Litvínov hlídal svůj náskok, navíc v 71. minutě zvýšil na rozdíl tří branek Künzl. A Louny? Cestu do litvínovské sítě nenašly. „Litvínov byl dneska lepším týmem, byl rychlejší. My, i když jsme se do některých šancí dostali, nedokázali jsme je využít," dodal Pavel Domecký, předseda lounských fotbalistů. Ten bude muset pravděpodobně v zimě vyhlížet posily, pokud chtějí v Lounech myslet na záchranu.

Po už deváté prohře z jedenácti zápasů zůstávají Louny v divizi poslední. Na předposledního už ztrácejí pět bodů.

Louny – Litvínov 0:3 (0:2)

Branky: 26. a 32. Kodeš, 71. Künzl
Rozhodčí Šťastný, 200 diváků, ŽK 2:1

Sestava Loun: Švarc - Vokurka, V. Suchý (90. M. Němec), Říha, Krejčík – Soukup, Koubek, Köchrt (75. Štourač), Vážný (60. Trup) – R. Němec, Bednář

Fotbalová tabulka