Kolik takových zápasů už Louny v této sezoně odehrály? Už je to od posledního týmu divize skoro klasika. Nehrají špatně, vedou, někdy i o dvě branky, jenže pak nedají několik příležitostí, soupeř stáhne, lounští fotbalisté znervozní a v závěru přijdou o všechno. Na kdyby se nehraje, ale kdyby alespoň polovinu takto ztracených bodů Lounští uhráli, divize by ve městě pokračovala. Naposledy ztratily Louny všechny body o víkendu proti předposlednímu Litvínovu, přestože ještě v 77. minutě vedly o dvě branky.

První půle souboje předposledního s posledním začala mnoha nepřesnostmi a dlouhými nákopy. Postupně se ale lounští hráči, kteří už nastupují bez Macháčka, jenž neplnil povinnosti jak si vedení týmu představovalo, uklidnili a začali získávat více ze hry. Z převahy Louny vytěžily také vedení. Ve 38. minutě přišel centr z pravé strany, Lounští hlavičkovali, golman sice vyrazil, jenže dobře se zorientoval Filip Schettl a doklepl - 0:1.

Louny měly navrch

Druhou půli začali hosté náporem. Louny lépe kombinovaly, měly opět více balon na kopačkách. Odměnou jim byla druhá branka. Kučera poslal balon na Schettla, ten nacentroval a Nobst hlavou dával v 62. minutě na 0:2.

Domácí hrozili v těchto chvílích jen sporadicky. Zdálo se, že hosté si duel pohlídají, měli převahu. V závěru zápasu ale jakoby Louny, už poněkolikáté v nejdůležitějších chvílích, vypnuly. Litvínov měl sérii rohů, po jednom z nich pálili v 78. minutě domácí do tyče, k odraženému balonu se nejrychleji dostal Polák a snížil na 1:2.

Lounští fotbalisté se začali bát o výsledek, dělali někdy zbytečné chyby a vše vyvrcholilo v 88. minutě. Litvínov rozehrával z půlky, poslal dlouhý balon do vápna, kde lounská obrana zaváhala a Karaus poslal dvě minuty před koncem balon k tyči - 2:2.

Frustrovaní lounští fotbalisté pak neuspěli ani v penaltovém rozstřelu, a tak bod navíc zůstal v Litvínově. Louny zůstávají po další ztrátě poslední v divizi, na kontě mají šest výher a dvacet porážek. Na Litvínov ztrácejí tři body.

Litvínov - Louny 3:2 po PK (0:1)

Branky: 78. Polák, 88. Karaus - 38. Schettl, 62. Nobst
Rozhodčí Nehasil, 80 div., ŽK 2:0

Sestava Loun: Pokorný - J. Suchý, Kučera, Říha, Bodeček - Nobst, Trup, R. Němec, Soukup (80. Koubek) - Schettl, Andrejič (53. Bednář)

Fotbalová tabulka