První branka v domácí síti už ve třetí minutě, další tři ještě během prvního poločasu. Rozloučení s podzimní částí divize se vůbec nepovedlo lounským fotbalistům. Tři body si odvezly Horní Měcholupy. Louny dokázaly nasbírat v patnácti zápasech pouhých sedm bodů a přezimují poslední. A navíc, na nejbližší soupeře jim už po podzimu chybí devět bodů.

Po smolných zápasech s Vilémovem a Chomutovem, kdy Louny přišly o body, které by tolik potřebovaly v boji o záchranu divize, dvakrát za sebou až v posledních minutách zápasů, bylo tentokrát rozhodnuto už během první půle.

Už ve 3. minutě přišel centr do lounského vápna z levé strany a Vejr zamířil nekompromisně pod břevno – 0:1. V dalších minutách posledního zápasu podzimu pak sice měli domácí fotbalisté více balon na kopačkách, na dostřel golmana Horních Měcholup se ale nedostávali. Výjimkou byl nadějný pokus Koubka v 10. minutě, který ale nakonec skončil nad. Ani hosté v úvodu ale nehýřili aktivitou, od vstřeleného gólu se opět před Patrovského v lounské brance dostali až ve 25. minutě, golman domácích si ale s jejich pokusem ještě poradil.

Nástup hostí

Pak se ale obraz hry zásadně změnil. A to v neprospěch domácích. Ve druhé části první půle ukázali hosté Lounům lekci z produktivity. Ve 28. už Patrovský kapituloval. Hosté předvedli rychlou akci, balon potáhli po pravé straně a centr našel u vzdálenější tyče zcela volného Řezníčka – 0:2. Domácí se po druhé obdržené brance na chvilku zcela sesypali, jejich obrana nezvládala nápor soupeře. A tak v 38. po rohu byl úspěšný hlavou Borek, a ve 41., po dalším rohu, byl u tyče osamocený zase Markuzi – 0:4.

Do přestřelky v první půli se nakonec zapojili i domácí, když z ojedinělé akce, po rohu Trupa alespoň snížil Luboš Koubek 1:4. To se psala 43. minuta.

Louny do utkání nastoupily bez potrestaného Krejčíka, Bednáře a bez některých dalších hráčů základního kádru, které trápí různé neduhy.

Zmařené šance

Po změně stran se první o slovo přihlásili domácí. Ve 47. se po akci Havlíčka dostal ke střele Schettl, jeho pokus ale nakonec těsně minul. V 50. minutě pak byl sám před brankářem hostující Vejr, prováhal ale vhodný okamžik pro zakončení. V 58. minutě se měnilo skore naposledy. Domácí alespoň korigovali. Schettl zatáhl balon po pravé straně, posunul na Soukupa, který předal míč ještě Říhovi a ten se ve vápně důrazně prosadil – 2:4.

Poslední vážnější akcí byl v 61. minutě pokus domácího Vokurky, hostující golman ale jeho pokus chytil. Zbylý čas oba týmy strávily hlavně ve středu hřiště v soubojích, vážné příležitosti už neviděli diváci žádné.

Louny si tak do tabulky po prohře v posledním podzimním divizním zápase s Horními Měcholupy zapsaly už dvanáctý prohraný duel. Po podzimu jsou poslední, a co hůř, na své nejbližší soupeře ztrácejí už devět bodů. Fotbalisté Loun přitom v několika zápasech naznačili, že mají na lepší umístění. Několikrát v duelech dlouho a nadějně vedli, jenže pak během pár minut, kvůli nepozornostem a zbytečným chybám, vždy o vedení přišli. A tak Louny prozatím získaly v patnácti zápasech divize pouhé dvě výhry a sedm bodů. Pokud budou chtít na jaře divizi zachránit, čeká je hodně a hodně práce.

Louny – Horní Měcholupy 2:4 (1:4)

Branky: 43. Koubek, 58. Říha – 3. Vejr, 28. Řezníček, 38. Borek, 41. Markuzi
Rozhodčí Cihlář, ŽK 3:3, 100 diváků

Sestava Loun: Patrovský – Vokurka, Říha, R. Němec, Havlíček, Koubek, Soukup, Trup, Köchrt (46. Baňka), Schettl, M. Němec (33. Šťourač)