K zápasu lounští hráči odjeli po malém víkendovém soustředění v domácích podmínkách během kterého absolvovali čtyři intenzivní tréninky. K zápasu odcestovalo celkem 19 hráčů. V brance se poprvé v lounském dresu představil Daniel Soldán, jehož přesvědčivý a spolehlivý výkon byl příslibem a obranu řídil znovu výborně hrající Lukáš Bednář, jehož přestup do Loun už byl úspěšně dotažen.

Jediný gólový okamžik

Naopak s lounským týmem se již nepřipravuje František Zeman ani Karel Rulf, který s největší pravděpodobností zůstane v Blšanech. Kvůli zranění nemohli do utkání zasáhnout Marcel Grund a Dušan Džurdženík, kteří absolvují v Lounech přípravu. Zápas hraný za velkého vedra přinesl jediný gólový okamžik hned v 7. minutě, když Knotek přetaženým balonem vysunul Salyuka, který následně přistrčil Kosinskému a ten ranou pod padajícím brankářem otevřel skóre utkání – 0:1.

První šance domácích přišla v 16. minutě, ale s přehledem ji vyřešil po celý zápas výborně chytající Daniel Soldán. Ve 29. minutě našel Knotek dalším dlouhým pasem Vladimíra Kosinského, který se ocitl sám před domácím brankářem, ale jeho chytrý lob skončil těsně nad brankou. Do kabin se tak odcházelo za jednobrankového vedení lounského týmu.

Do druhého poločasu obě mužstva prostřídala a v lounském dresu vyběhlo na trávník 7 nových hráčů. V 57. minutě přišla pohledná akce dorostence Kalivody s Vladimírem Kosinským, kterou zakončoval tvrdou střelou ze šesti metrů Aleš Sadílek, ale přestřelil. V 65. minutě vypálil z dobrých třiceti metrů aktivní Vladimír Kosinský, ale i on těsně minul a o minutu později tentýž hráč po samostatné akci nastřelil pouze výborně chytajícího domácího brankáře.

Poslední gólovou příležitost přinesla 85. minuta a znovu to bylo na hostující straně. Kombinaci Karla Hasila, Hnátka a Jakuba Suchého zakončoval posledně jmenovaný tvrdou střelou, po které se znovu vyznamenal domácí brankář. Další přípravné utkání sehrají lounští dnes od 18 hodin. Na domácím hřišti se utkají s Bílinou, nováčkem krajského přeboru.

 

Milešov - FK Louny 0:1 (0:1)

Gól Loun: 7. Kosinský

Sestava FK Louny (I. poločas): Soldán – Jantoš, Bičík, Bednář, Knotek – Salyuk, Bajcura, Kubiska, Maurer – Hasil, Kosinský

Sestava FK Louny (II. poločas): Soldán – Domecký, Sainer, Bednář, Matějka – J. Suchý, Kalivoda, Sadílek, Salyuk – Kosinský (Hasil), Hnátek