Jednou výhra, jednou prohra, jednou výhra, jednou prohra. Téměř pravidelně střídají fotbalisté Loun na jaře v krajském přeboru úspěchy s neúspěchy. Tentokrát, po minulé výhře nad Kadaní, prohrály Louny v Milešově vysoko 1:4.

„Podali jsme tentokrát snad nejhorší výkon v jarní části soutěže. Už tradičně se sice trápíme v koncovce, ale tentokrát nám nefungovala ani defenziva. Máme sice velké držení míče, ale chybí nám odvaha a moment překvapení směrem do předu," hodnotil po utkání lounský trenér Pavel Schettl. Přitom jeho svěřenci začali v Milešově lépe. Už v 7. minutě se ve velké příležitosti objevil Martin Němec, ale netrefil, neujala se ani dorážka Jakuba Suchého. Domácí poprvé zahrozili až ve 27. minutě, ale hned gólově. Louny po obdržené brance hodně znervozněly a fotbalisté Milešova toho dokázali využít, do poločasu odskočili až na 3:0.

Také ve druhém poločase, když se Louny dostaly na dostřel branky domácích, měly problémy v koncovce. V 60. minutě se navíc potřetí v duelu trefil domácí Hlaváček a zvyšoval už na 4:0. Hosté nakonec přece jen jednou recept na obranu Milešova našli. V 80. minutě se prosadil Matyáš.

Po prohře v Milešově jsou Louny na jedenácté příčce krajského přeboru, příští víkend je čeká duel doma s dvanáctou Modrou. Výkop je v neděli 11. května v 17 hodin. Tabulku krajského přeboru vedou Litoměřice, mají dva body náskok na druhou Krupku a šest na třetí Bílinu. Na opačném konci jsou s pouhými čtrnácti body fotbalisté Března.

Milešov - Louny 4:1 (3:0)

Branky: Hlaváček 3, Hurt - Matyáš
Rozhodčí: Bouma. ŽK: 2:4. Diváci: 80

Sestava Loun: Pokorný - R. Němec (66. Štourač), Jamrich, Říha, J. Suchý - V. Suchý, Zelinka (82. Pecinka) - Matyáš, Minařík (46. Köchrt), M. Němec (55. Baňka) - Koudelka (46. Exner)

Výsledky Loun v jarní části krajského přeboru:
Bílina - Louny 1:2 po PK
Louny - Litoměřice 2:1 po PK
Březno - Louny 1:0
Louny - Blšany 2:1
Krupka - Louny 2:1 po PK
Louny - Vilémov 2:0
Modlany - Louny 5:3
Louny - Kadaň 3:0
Milešov - Louny 4:1

Fotbalová tabulka