Tři výhry, dvě remízy a jen jediná prohra. Skvělou bilanci zatím mají fotbalisté Loun. Ale zapomeňte na ni, šlo „jen" o přípravu. O víkendu ale Louny vstoupí do ostré sezony, při premiéře je doma čekají Modlany.

Ostrý výkop sezony je v Lounech naplánován na sobotu 23. srpna od 17 hodin. Loni devátý celek krajského přeboru přivítá Modlany. Fanoušci doufají, že jejich fotbalisté vstoupí do sezony vítězně, vždyť tentokrát mají vysoké cíle. „Chceme se pokusit o postup do divize," zní z lounské kabiny.

Obměna kádru

Louny během přestávky částečně obměnily kádr. Odešel golman Číž, hostování neprodloužil Koudelka, Matyáš odešel do divize do Souše, kde hraje v základní sestavě, a Minařík zkouší štěstí v juniorce Teplic. Navíc zkušený Václav Suchý přerušil kariéru.

Naopak ale přišly také posily. Šťourač z B týmu, Petr Vokurka z mostecké akademie. Hodně branek v přípravě střílel Jaroslav Petržílka, dobře se uvedl také Lukáš Papežík, který dříve oblékal dres Postoloprt. Na soupisku přibyl také Martin Vodička, v Lounech pravděpodobně bude nastupovat také Karel Krejčík, dlouholetá opora zadních řad divizního Žatce.

Tahouni zůstali

Základní stavební kameny kádru ale v Lounech zůstaly. Obranu dál povede zkušený Jamrich, ve středu zálohy připravují příležitosti Zelenka a Trup.

V přípravě Louny nejprve porazily Houstoň 2:1, poté remizovaly s Rakovníkem 2:2 a Velvary 0:0. Vyhrály pak v Libouchci 5:1 a nad juniorkou Teplic 3:1. Na závěr přípravy ale podlehli lounští fotbalisté v poháru Postoloprtům 0:2. Jejich fanoušci doufají, že se jednalo o ojedinělé zaváhání.