Velká územní převaha domácích, ale jen k vápnu. Málo šancí a trápení lounských střelců v útoku. Takový byl obrázek duelu Louny - Modrá, který nakonec domácí, k radosti lounských fandů, vyhráli 2:0. Kdyby ale více využili své převahy, mohl být výsledek ještě daleko vyšší.

Louny nastoupily opět bez Diveckého, kterého stále trápí svalové zranění, ale už by měl začít konečně trénovat. Domácí začali lépe, vytvořili si hned v úvodu duelu tlak, ale nedokázali zakončovat. V 16. minutě poprvé zahrozil Matějka, dostal se do brejku, ale hostující golman Chadraba byl rychlejší. Ve 21. způsobila hodně starostí hostům Trupova střela. Nedohodli se obránci a brankář, navíc rozhodčí přehlédl ruku hostů, bohužel pro lounské fanoušky ale ani z tohoto závaru gól nepadl.

Ve 32. se dvakrát k nebezpečné střele dostal Zelinka, jednou ale zamířil nad, podruhé vedle tyče. Fotbalisté Modré domácí branku vůbec neohrožovali. První branka zápasu padla ve 43. minutě. Lounský Lazarik z pravé strany poslal centr na Watzku a letošní nejlepší střelec Loun se nemýlil. Do konce poločasu měl po chybě hostujícího stopera ještě šanci Hadač, s první střelou si ale poradil golman, druhé zakončení už mířilo mimo tyče.

Chybí zakončení

Po změně stran se obraz hry prakticky nezměnil. Hosté se k Čížovi neodstávali, domácí měli balon pod kontrolou, ale nebezpeční nebyli. Ve vápně jakoby Louny tápaly, jak s šancemi naložit. Poprvé vážněji Modrá ohrozila branku Loun v 58. minutě z přímého kopu, balon ale nakonec zamířil mimo.

V 59. dostal červenou kartu Augustin Čapek po druhé žluté, ale ani výhoda jednoho hráče v poli lounským útočníkům příliš nepomáhala. V 64. minutě nastřelil hostující Horyna břevno, o deset minut později odpověděl úplně stejně na druhé straně Trup.

Hodně aktivní byl opět lounský Watzka, ale také jemu chyběl klid v zakončení, stejně jako Zelinkovi. Pět minut před koncem se Louny musely bát o jednobrankový náskok, Modrá se pokusila o závěrečný nápor. Z rychlého protiútoku ale dobře odpověděl domácí Matějka, když v 87. minutě zužitkoval přihrávku mladého Hadače 2:0.

Louny - Modrá 2:0 (1:0)

Branky: 43. Watzka, 87. Matějka
ŽK 1:5, ČK 0:1 (59. Augustin Čapek)

Louny: Číž Kříž, V. Suchý, Lazarik, J. Suchý Watzka, Haviar (78. Köchrt), Trup, Zelinka Matějka (90. Baňka), Hadač (88. Střelec)

Modrá: Chadraba - Žák, Novák, Líbal (50. Horyna), Podolský - Růžička, Augustin Čapek, Struha, Fichtner - Antonín Čapek, Beránek (57. Kosejk)