První zápas a hned výhra. Střelou pod břevno zajistila v osmaosmdesáté minutě premiérové tři body pro Louny v krajském přeboru staronová posila - Michal Lesniak.

Lounský tým se po sestupu z divize dost proměnil. Odešlo šest fotbalistů, naopak ale do kádru pro krajský přebor, který by chtěl hrát na špičce soutěže, přišel například právě střelec Lesniak, nebo Petr Fiřt ze Souše či Daniel Zícha z Postoloprt. V prvním kole proti Neštěmicím měl lounský trenér Schettl téměř kompletní kádr. Chyběli pouze Bednář, který měl studijní povinnosti a delší dobu zraněný Říha.

Louny začaly hned v úvodu proti Neštěmicím aktivněji. První vážnější situací byl pokus Soukupa ve 13. minutě, který ale nemířil přesně. I v dalších minutách byli domácí lepším týmem. V 16. minutě těsně vedle pálil nováček Zícha, v 19. pak centr Fiřta jen prolétl vápnem Neštěmic.

Louny byly od začátku duelu aktivnější

Hosté se poprvé ukázali ve 28. minutě. S pěknou střelou z dálky, která mířila do branky, si ale domácí strážce Pokorný poradil. Ve 35. minutě měli domácí fotbalisté další příležitost dostat se do vedení, ale Zícha centr Schettla neusměrnil správně, hostující Čermák jeho pokus vyrazil.

Na začátku druhé půle Louny ještě vystupňovaly svůj tlak. Ve 48. poslal Soukup před branku centr, ze skrumáže sice šel balon na branku hostů, ale obránci ještě dokázali odkopnout. V 50. byl hostující Čermák opět pozorný, tentokrát zlikvidoval šanci Soukupa.

V 59. minutě se poprvé výrazněji prezentovala asi největší posila Loun - Michal Lesniak. Útočník, od kterého se čekají góly, hlavičkoval do náruče Čermáka. Ale Lesniakův čas měl teprve přijít…

Chvíle Lesniaka přišla

Bylo to ale později než v 60., kdy se opět dostal do zakončení. Ale ani on, ani Schettl nezasáhli další centr Zíchy. V 65. pak hostující Hůla pořádně vystrašil své spoluhráče, když odhlavičkovával balon a poslal ho jen těsně nad břevno.

Hodně rušno pak bylo dvacet minut před koncem před neštěmickou svatyní, došlo ke strkanici, rozhodčí byl na hráče tentokrát hodný a vyřešil vše „jen" žlutými. Nikdo by se ale asi nedivil, kdyby sáhl po červené…

Hosté opět zahrozili až v 73. minutě zápasu. Netymach hlavičkoval ale jen nad. Závěr duelu pak opět patřil domácím. V 77. Soukup vyzval střídajícího Martina Němce, jeho střelu vytáhl hostující brankář na roh. V 78. se ještě domácí také neradovali.

Další zápas čeká Louny v Litvínově

Dočkali se až v samotném závěru duelu. Po vytrvalém tlaku přišla až v 88. minutě. Hosté faulovali před vápnem, standardku rozehrál Krejčík a Lesniak ji umístil těsně pod břevno. A protože ve zbytku hrací doby se nic vážného neodehrálo, mohli se lounští fotbalisté hned v prvním kole radovat ze tří bodů.

K dalšímu utkání Louny zajíždějí do Litvínova. Ten v prvním kole vyhrál v Hrobcích 4:2.

Louny - Neštěmice 1:0 (0:0)

Branka: 88. Lesniak

Rozhodčí: Kuriljak, ŽK 3:4, 263 diváků

Sestava Loun: Pokorný - Fiřt, Vokurka, Kučera, Krejčík - Schettl (73. M. Němec), Soukup, Trup (90. Baňka), Suchý - Lesniak (92. Kurka), Zícha (80. R. Němec)