Po pěti letech se fotbalisté Loun opět poprali o vítězství v krajském poháru. Trofej ale nakonec nad hlavu nezvedli, ve finále je předčili fotbalisté Litoměřic.

Lounský trenér Jantoš nemohl ve velkém vedru postavit Izeru, Kalivodu, Trupa nebo Jakuba Suchého, příležitost tak dostali někteří mladíci.

Litoměřice se poprvé radovaly už v 9. minutě, když si na rohový kop dobře naběhl Matějka. Louny se poprvé osmělily v 15. minutě, Václav Suchý ale nepálil dostatečně přesně. Ve 29. minutě bylo vyrovnáno. Köchrt utekl po levé straně, poslal přesnou přihrávku na Střelce a ten nedal Diveckému v brance Litoměřic šanci - 1:1.

Ve 35. ale opět Litoměřice odskočily. Chybu vyrobil lounský stoper Jamrich a poprvé v utkání se trefil Šikl. Ve 40. minutě měl velmi dobrou příležitost opět Václav Suchý, ale jeho šanci dobrým vyběhnutím zlikvidoval Divecký.

Do druhé půle vstoupily lépe Louny. Ve vápně byl faulován Suchý a rozhodčí Sejkora nařídil proti Litoměřicím pokutový kop. V 66. minutě vyrovnal Kyncl. Louny měly v těchto chvílích převahu, branku ale vstřelit nedokázaly. Naopak, opět inkasovaly. V 69. se trefil Novotný, jeho střelu nešťastně tečoval lounský hráč. V 84. pak Dolejška zvýšil už na 4:2 ze standardní situace.

Na výhře Litoměřic pak už nic nemohla změnit šance lounského Střelce, naopak v nastavení ještě zvyšoval výhru Litoměřic Šikl, který se v duelu trefil podruhé.

Pohár pro vítěze Severočeského poháru tak převzali fotbalisté Litoměřic, Louny si zapíší do historických statistik účast ve finále. Po konci poháru už mají lounští fotbalisté definitivně po sezoně, v té příští se opět představí v krajském přeboru.

Litoměřice - Louny 5:2 (2:1)

Branky: 9. Matějka, 35. a 90. Šikl, 69. Novotný, 84. Dolejška 29. Střelec, 66. Kyncl
Rozhodčí Sejkora, ŽK 2:3, 50 diváků

Sestava Loun: Hanus - Matyáš, Jamrich, Lazarik, R. Němec, V. Suchý, Střelec, Minařík (53. Kyncl), Zelinka, Köchrt, M. Němec (89. Jarolím)