V plném proudu už je příprava na nadcházející ročník fotbalového krajského přeboru také v Lounech. Loni nováček, který by v tomto ročníku rád zaútočil na medailové pozice v nejvyšší krajské soutěži, remizoval s rezervou Dukly Praha a porazil Slaný.

„Příprava běží naplno, kluci zatím trénují poctivě, snad to zúročíme i v sezoně. Pořád zkoušíme několik mladých hráčů, uvidíme, s kterými se dohodneme,“ hodnotí pro Deník dosavadní průběh letního drilu Pavel Domecký, předseda FK Louny.

Louny zkoušejí například zkušeného Fridricha z Postoloprt, ale i dalších několik mladých tváří z okolí. V přípravě se ukazuje také Hnátek, který se vrátil ze Španělska. Do letní přípravy se nezapojili Hasil, Semenec a Hranička. „Zbytek kádru by měl ale zůstat, osa zůstane určitě stejná, o některých posilách ale ještě jednáme, hlavně do útoku,“ pokračoval Domecký.

Otázkou zatím zůstává další působení dua Michal Lesniak a Dan Podroužek. O oba mají zájem Blšany, které míří do divize, oba se už na zkoušku objevili i v přípravném utkání a hlavně Lesniak se rozhodně neztratil.

Pro Domoušické obránce byl hodně nebezpečný. „Chceme, aby u nás oba zůstali. Trénují v Lounech, hráli za nás i přípravná utkání, v příštích dnech budeme mít jednání s funkcionáři Blšan, uvidíme. Ale jednoznačně chceme, aby příští sezonu hráli v Lounech,“ řekl rozhodně Pavel Domecký. Jak ale jednání o hráčích, kteří už v minulosti v dresu Chmelařů hráli, nakonec dopadnou, si musíme ještě počkat.

Ze dvou testů mají zatím Louny jednu remízu a jedno vítězství. Louny nejprve zajížděly na půdu rezervy Dukly Praha. V úvodu byli aktivnější fotbalisté Dukly, postupně ale Louny srovnaly hru. Louny se ujaly vedení po úspěšné exekuci pokutového kopu, který za faul ve vápně nařídil sudí, úspěšným střelcem byl Trup. Vyrovnat se Dukle podařilo až v 80. minutě, po rohovém kopu se trefil Hrazdíra.

Dukla Praha B – Louny 1:1 (0:1)

Druhý duel, proti týmu z I.A třídy, vyšel lounským hráčům výsledkově lépe. Louny vedly už dva nula, pak ale domácí snížili, do přestávky ještě ale hosté znovu utekli na rozdíl dvou branek. Ve druhé půli fotbalisté Slaného nestačili a Louny měly řadu šancí, proměnily ale jen jedinou. Branky dávali dvakrát Haviár, po jedné Dominik Podroužek a Lesniak.

SK Slaný – Louny 1:4 (1:3)

K dalšímu přípravnému duelu odjíždějí Louny už tuto sobotu do Rakovníka, v úterý 26. července se představí i domácím příznivcům. V 18 hodin přivítají Sokol Vraný. Poté mají v plánu další dvě utkání, proti Roudnici a Brozanům. Ostrá sezona začíná v polovině srpna.