Devět přípravných duelů mají v plánu lounští fotbalisté před startem jarní části krajského přeboru, ve které chtějí ze čtvrtého místa útočit na „medailové" pozice. První sehráli v Souši, diviznímu celku těsně podlehli. „V první půli měla Souš převahu, dala nám dvě branky. My jsme sice také měli tři šance, žádnou jsme ale neproměnili," viděl první část zápasu Pavel Domecký, předseda FK Seko Louny.

Louny vyrazily k prvnímu hernímu testu v kombinované sestavě, navíc neměly možnost střídat v poli. Do Souše přijelo jedenáct hráčů do pole a dva brankáři, nemocných bylo mnoho. Přesto se hosté nevzdávali a ve druhé půli také ukázali, že branky dávat umí. „Druhá půle už byla vyrovnaná, možná jsme měli i trochu navrch. Dali jsme dvě branky, domácí ale ještě jednu přidali, mohli se tak radovat z výhry," pokračoval Domecký. Souš nakonec vyhrála 3:2.

Za Louny skoroval Jakub Suchý, který využil pas dorostence Strnada. Druhý úspěch přidal Radek Němec, který vybojoval balon, prošel kolem tří soupeřů a sám úspěšně zakončil.

Souš - Louny 3:2 (2:0)

Branky Loun: J. Suchý, R. Němec

Také další přípravný duel sehrají Louny na hřišti soupeře. V sobotu 21. ledna zajíždějí do Brozan, o týden později budou hrát s Mostem. První test doma je čeká 4. února, v 11 hodin přivítají Slaný. Hned o den později, v neděli 5. února od 15 hodin, je v plánu v Lounech zápas s Vraným.

Dalšími soupeři by měly být Kralovice, ČAFC Praha, Zličín a Mělník.

Ostrý start v Neštěmicích

Pak už čeká na lounské fotbalisty ostrý start v jarní části krajského přeboru. Začínají na půdě jedenáctých Neštěmic. V tabulce jsou Louny po podzimu čtvrté, ztrácí osm bodů na lídra z Hrobců. Na druhou Krupku ale jen čtyři body a na třetí Srbice tři.

Doma Louny na podzim šestkrát vyhrály, jednou prohrály, venku slavily čtyřikrát a zklamaní byly třikrát. Začátek podzimu jim vyšel dobře, v závěru ale zaznamenali lounští fotbalisté několik ztrát, které je mrzí. „Některá utkání nám nevyšla podle představ. Například proti Litoměřicku, nebo proti Srbicím, kde jsme byli lepší, ale nedokázali jsme to prodat. Špatný byl také zápas proti Bílině. Škoda, mohli jsme mít o tři až pět bodů víc a mohli jsme být výš. Ale uvidíme na jaře, chceme ještě útočit," hodnotil po podzimu Domecký.

Tým, který sestoupil loni z divize, by na jaře rád ze čtvrtého místa útočil na špičku tabulky. „S podzimem jsme celkově spokojení. Určitě to mohlo být o trochu lepší, ale jsme čtvrtí, kousek za první trojkou, která bude pro jaro určitě naším cílem," dodal Pavel Domecký, předseda FK Seko Louny.

Fotbalová tabulka