Třikrát prohra o jednu branku, třikrát proti těžkým soupeřům, kteří hrají o soutěž výš. Louny, hrající krajský přebor, změřily v úvodu přípravy síly s třemi divizními celky. Naposledy ztratili duel proti Mostu 3:4. O víkendu čekají na fotbalisty Loun další dva duely.

Do zápasu s divizním Mostem vstoupili lounští fotbalisté hodně špatně. Podle trenérů sehráli zatím nejhorší pětačtyřicetiminutovku v přípravě. Hosté hráli nedůsledně, navíc chyběl pohyb, a tak toho zkušené mužstvo Mostu využívalo. Z rychlých protiútoků se domácí trefili v první půli hned čtyřikrát. Louny, i když měly v prvních pětačtyřiceti minutách, také několik šancí, na počet asi stejně jako Most, se neprosazovaly. Ani jeden jejich kontr neskončil v síti domácích.

Do druhé půle oba trenéři sestavy hodně prostřídali. Začalo se sice ještě více hrát na polovině Loun, paradoxně ale branky padaly ve druhé půli jen do sítě Mostu. Nejprve se chvilku po přestávce po chybě domácích prosadil Jakub Suchý, poté snižoval Vokurka a v závěru se prosadil Vondráček. Ten střelou z dvaceti metrů uzavřel skore na 4:3 pro Most.

Porážka od Souše a Brozan

Předtím Louny, čtvrtý celek krajského přeboru, prohrály s divizní Souší 2:3, pak i s divizními Brozany 0:1. „Měli jsme na úvod přípravy hodně těžké soupeře, zatím to pokaždé bylo o branku. Navíc dost lepíme sestavu, máme šest lidí hned na začátku přípravy nemocných nebo zraněných,“ hodnotí start přípravného období lounský předseda klubu Pavel Domecký.

O víkendu čeká na lounské fotbalisty další zkouška. A to hned dvakrát. V sobotu 4. února od 11 hodin přivítají Slaný a v neděli od 15 hodin budou hrát, také doma, s Vraným. Pak je čekají ještě Kralovice, ČAFC Praga, Zličín a Mělník. Následně už čeká Louny ostrý start v jarní části krajského přeboru. Začínají na půdě jedenáctých Neštěmic.

Fotbalisté Loun by na jaře rádi ze čtvrtého místa útočili na špičku tabulky. „S podzimem jsme celkově spokojení. Určitě to mohlo být o trochu lepší, ale jsme čtvrtí, kousek za první trojkou, která bude pro jaro určitě naším cílem,“ dodal Pavel Domecký.

Most - Louny 4:3 (4:0)

Branky Loun: Suchý, Vokurka, Vondráček

Sestava Loun: Pokorný (45. Jenka) – Němec, Kučera (45. Havliš), Vokurka, Krejčík – Havlíček, Trup (45. Vondráček), Kůrka, Šťourač, Votruba (45. Hrušovský) – Suchý

Příprava Loun:
Souš – Louny 3:2
Brozany – Louny 1:0
Most – Louny 4:3

Další naplánované zápasy:

4. února od 11 hodin v Lounech
Louny – Slaný
5. února od 15 hodin v Lounech
Louny – Vraný
11. února od 11 hodin v Lounech
Louny – Kralovice
18. února od 11 hodin v Praze
ČAFC Praha – Louny
25. února od 11 hodin v Lounech
Louny – Zličín
4. března od 14 hodin v Mělníku
Mělník – Louny