Domácí Rumburk, který je už jasným sestupujícím, nezačal vůbec špatně. Za krásného horkého počasí se hned ve 2. minutě ocitl před brankářem Jakubem Pokorným domácí útočník, ale brankář Loun ho vychytal. V 5. minutě pálil nebezpečně z hranice pokutového území mladý Luboš Koubek, ale brankář vyrazil. V 6. minutě po zaváhání lounské obrany měli svoji druhou šanci domácí, ale zakončili vysoko nad branku. V 8. minutě po centru z pravé strany, naservíroval hlavou Karel Krejčík míč Martinu Němcovi, ale ten v jasné příležitosti střílel těsně nad branku.

Ve 22. minutě se hosté dočkali první branky - z dálky napřáhl Luboš Koubek, brankář míč vyrazil a Pavel Soukup byl z dorážky nejrychlejší - 0:1. Ve 29. minutě to bylo už 0:2, znovu Luboš Koubek prostrčil mezi obránci na Davida Matyáše a ten přesně na Pavla Exnera. Hosté byli neustále na polovině domácích a rychlou kombinací se snažili otevírat obranu Rumburka. To se povedlo ve 38. minutě, ale Martin Němec kombinaci nezakončil přesně. Ve 39. minutě Pavel Exner utekl celé obraně, ale brankáře nepřelstil, neujala se ani dorážka Martina Němce. Ve 40. minutě Exner našel pěknou přihrávkou Marka Říhu a ten křížnou střelou zvýšil na 0:3. Do poločasu padla ještě jedna branka, to když Exner utekl znovu celé obraně a svoje sólo tentokrát proměnil - 0:4.

Druhý poločas probíhal podobně, hosté aktivnější, pohyblivější, prakticky domácím nepůjčovali míč. V rozmezí 62. a 65. minuty měli velké příležitosti Martin Němec a střídající Martin Minařík, ale příležitosti nezakončili brankou. To se Martinovi Němcovi povedlo v minutě 66., to když ho kolmou přihrávkou vyslal do šance David Matyáš - 0:5. V 72. minutě nahrával znovu David Matyáš a střídající náhradní brankář Luboš Petřík, hrající na hrotu s jistotou proměnil - 0:6. V 74. minutě střílel z dálky nebezpečně David Matyáš, ale brankář míč vyrazil. V 78. minutě znovu v šanci Martin Minařík, ale zakončil jen do brankáře. Martin Minařík se ale přece jen dočkal, to když si našel prudký míč od Jakuba Suchého z pravé strany a ve skluzu ho zakončil - 0:7.

„Konečně jsme dokázali proměnit vypracované šance. Soupeř dobře začal, ale po první brance to byla jen otázka skóre," zhodnotil utkání Pavel Schettl, trenér Loun.

Fotbalisté Loun mají před sebou poslední dvě utkání, v obou hrají s týmy ze spodku tabulky - ve středu 10. června hrají od 17.30 hodin okresní derby v Blšanech, v sobotu 13. června od 17 hodin přivítají na svém hřišti Junior Děčín.

Boj o druhé místo v krajském přeboru, které by za jistých okolností mohlo znamenat postup do divize, tak mají fotbalisté Loun ve svých rukou. 

Rumburk - Louny 0:7 (0:4)

Branky: Exner 2, Soukup, Říha, M. Němec, Petřík, Minařík

FK SEKO Louny: Pokorný - Šťourač (46. Vokurka), Říha, R. Němec (46. J. Suchý) - Krejčík, Trup (46. Minařík), Soukup, Matyáš - Exner (69. Petřík), Koubek, M. Němec

(pk, ps)