Výkon proti Souši si rozhodně „za rámeček" lounští fotbalisté nedají. Po výhrách nad Nymburkem a Lovosicemi očekávali lounští fandové boj o body i v derby proti ambiciozní Souši. Ale… Domácí si za devadesát minut nevytvořili žádnou vážnou šanci a všechny body „darovali" hostům.

„Těžko zpracovávám náš výkon. Soupeř hrál přesně to, co jsme čekali a na co jsme hráče připravovali. Bohužel, náš bezkrevný fotbal v chůzi a bez odvahy tak zkušeného soupeře nezaskočí. Potřebovali jsme soupeře rozběhat a držet vysoké tempo zápasu, hráli jsme ale pravý opak. Jsem zklamán ze slabé úrovně zápasu, ke které jsme výrazněji přispěli my," byl po utkání rozčílený lounský lodivod Pavel Schettl.

Příliš opatrný fotbal

Po nadějných výkonech v posledních dvou zápasech, doma proti Lovosicím, kdy Louny vyhrály po penaltách, a po výhře v Nymburku, čekal nejen on víc. Viděl ale fotbal bez tempa, z domácích opět jako v prvních zápasech nikdo nechtěl vzít odpovědnost na své kopačky.

Nutno říct, že ani ze strany Souše nebylo příliš na co koukat. Oba týmy začaly duel hodně opatrně. Louny si za celý první poločas nevypracovaly ani jedinou vážnější příležitost, hosté zahrozili dvakrát, vždy ze standardní situace, ale ani jejich šance skore neměnily.

Podobný obraz jako v první části viděly čtyři stovky fanoušků v Lounech i ve druhé půli. A když už se dostaly Louny na dostřel, zradilo je zpracování. To když se uvolnil David Matyáš, předložil Trupovi, ale právě tomu se v rozhodující chvilce zpracování vůbec nepovedlo. Také všechny ostatní pokusy domácích byly zblokovány nebo nebyly dostatečně razantní.

O osudu utkání rozhodla 68. minuta a rychlá akce hostů, kteří stejně jako Louny pokračovali ve druhé půli v nezáživném fotbale. Ale v 68. přiletěl balon zleva a volný Nuhič poslal Souš do vedení. V dalších minutách pak fotbalisté Souše ožili, začali výrazněji tlačit domácí, ti se naopak nezmohli ani na očekávaný nápor. Hosté nakonec ještě navýšili svůj náskok, když v 88. dával na 0:2 Štípek.

Čtrnáctá příčka

Louny jsou po prohře se Souší v tabulce divize na čtrnácté příčce. Mají pět bodů za výhru na penalty nad Lovosicemi a výhru v Nymburku. Na druhé straně mají čtyři prohry. V dalším kole Louny zajíždějí do Českého Brodu, který je aktuálně osmý s vyrovnanou bilancí tří výher a tří proher.

Tabulku divize prozatím vede trojice Kladno, Neratovice a Litoměřice, tedy silná trojice, se kterou už Louny v úvodu soutěže hrály a prohrály. Všechny tři týmy na čele tabulky mají třináct bodů. Poslední jsou po šesti kolech Úvaly, které mají na svém kontě zatím pouhé dva body.

Louny - Baník Souš 0:2 (0:0)

Branky: 68. Nuhič, 88. Štípek
Rozhodčí Cihlář, ŽK 3:2, 410 diváků

Sestava Loun: Patrovský - Vokurka, Říha, Jamrich, Krejčík - Trup, Matyáš - Soukup, Bednář (76. Havlíček), Koubek (60. Minařík) - Vodička (60. Schettl)

Fotbalová tabulka