Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase se lounští fandové i fotbalisté mohli radovat z vítězství na půdě Spořic, teď už se ale pečlivě chystají na boj o špičku tabulky.

Louny čeká doma druhý Duchcov, zatím třetí celek I.A třídy se na hosty může dotáhnout a začít je pořádně trápit. Stačí jediné – vyhrát.

Před duelem se Spořicemi přišla do lounského tábora dobrá zpráva. Do týmu se vrátil odchovanec Tomáš Kyncl, který nastupoval i za Blšany a později za Děčín. Po Vojtěchu Trupovi, který zálohu zpestřil od začátku jara, tak do mužstva Loun přišla další výrazná posila. „A vyplatilo se. Spolu s Karlem Hasilem byl klíčovou postavou utkání,“ radoval se po vítězném duelu Pavel Domecký, předseda FK Louny.

První poločas nenadchl. „Bylo to z obou stran hodně nepřesné. Soupeř měl jedinou velkou šanci, která naštěstí skončila na naší tyči. Pro nás bylo smolné zranění Milana Lauricha ve 14. minutě, kterého nahradil Baňka,“ komentoval první půli Domecký.

Druhý poločas byl už pro Lounské daleko zábavnější. Už v 50. minutě střílel po pěkném uvolnění na vápně nováček Kyncl do břevna a odražený balon uklidil hlavou do sítě Hasil. V 55. centroval Trup, Střelec ale ještě těsně minul. V 58. minutě přišel další okamžik Kyncla, tentokrát ale na vlastní polovině. Fauloval, hosté sice míč ze značky pokutového kopu, který nařídil rozhodčí, do branky dostali, ale podle sudího nedovoleným způsobem, a tak stav byl dál 1:0 pro Louny.

To se ale nelíbilo aktivnímu Kynclovi, který se zapojil do kombinace se Stanislavem a Hasilem a posledně jmenovaný byl opět přesný – 2:0.

Louny mají po vítězství ve Spořicích na svém kontě 29 bodů, stejně jako čtvrtý Oldřichov. Ztrácejí už ale jen čtyři body na Duchcov a pět na první Březno. Právě druhý Duchcov přivítají v dalším kole doma. V neděli 18. dubna začíná zápas v 17 hodin.

Pokud Louny uspějí, bude jim na druhou příčku scházet jediný bod. „Uvidíme, připravení bojovat určitě jsme. Doufáme, že kluci nebudou nervozní, chodí doma dost lidí, snad jim fanoušci pomohou k dobrému výkonu,“ přeje si Domecký.

Spořice – Louny 0:2 (0:0)

Branky Loun: 50. a 69. Hasil

Sestava Loun: Jindřich - Slušný, V. Suchý, J. Suchý, Laurich (14. Baňka) - Střelec (70. Pecinka), Trup, Havel, Kyncl - Hasil, Stanislav (87. Maurer)