V minulém ročníku Severočeského poháru se cesta fotbalistů FK Louny zastavila až v prohraném finále. V letošním poháru na ně už ve II. kole čekal aktuálně devátý celek krajského přeboru - Štětí.

Hrstka diváků, která si našla cestu na na městský stadion, viděla zápas „bez obran“, o čemž svědčí deset branek v řádné hrací době a hokejový výsledek 5:5!

Hosté vedli už od 4. minuty, v 9. nastřelili tyč a v 11. zahodili další vyloženou šanci. Lounské mužstvo, které většinou celé utkání jen dotahovalo, otočilo stav góly ve 22. a 32. minutě, ale v poločase už zase vedli hosté.

Zkušenější celek také vedl ještě deset minut před koncem o dvě branky! Jenže v 80. snížil Jakub Suchý a v 90. vyrovnal Karel Hasil z přímého kopu, nařízeného za jeho sražení.

V dramatickém penaltovém rozstřelu proměnilo všech pět hráčů na obou stranách pokutové kopy. V pokračování však hosté ze tří nadali ani jediný, Lounští nevyužili jen dva (Sainer a Knotek), zatímco osmý v pořadí Salyuk ano a radovali se z postupu. V dalším kole je přivítají Postoloprty, které postoupily přes SK Bezděkov.

FK Louny - SK Mondi Packaging Štětí 5:5 (2:3) 6:5 na pk.

Branky: 22. a 80. J.Suchý, 31. Müller, 57. Procházka, 90. Hasil – za hosty Jansa 2, Hamšík, Matoušek a Červinka. Rozhodující osmou penaltu proměnil Salyuk.

Louny: Jindřich – Sainer, Procházka, Havel (62.Stanislav), Knotek – Střelec, Kalivoda, Müller, J. Suchý – Hasil, Z. Kouba (75.Salyuk)

Ze II. kola postupují také Dobroměřice, které vyřadily Oldřichov odkud se před týdnem vrátil jejich staronový trenér Šidlof, zatímco Slavoj Žatec vypadl ve Spořicích. Více v článku vlevo.