Fotbalisté Loun v neděli 10. dubna odpoledne porazili na svém hřišti Střekov a o skóre dále vedou tabulku krajského přeboru. Ta je velmi vyrovnaná, první Louny a 9. Souš dělí jen šest bodů.

Lounští fotbalisté v zápase se zachraňujícím se Střekovem opět nehráli v úplné pohodě, zase se projevil jejich problém posledních zápasů – vstřelit branku. Lounští se na gól hodně nadřou. Přesto byli domácí lepší, Střekov kromě závěrečné šance v posledních minutách k ničemu nepustili. Hru měli pod kontrolou a zaslouženě na domácím hřišti získali důležité body.

V prvním poločase byla hra neurovnaná, plná nepřesností. Příliš šancí nebylo. Domácí zahrávali několik rohů, neprosadili se ale z nich. Hosté hrozili hlavně ze standardních situací, ale jinak se jim příliš nedařilo. Jedna jejich nebezpečná střela skončila těsně nad brankou. Louny se dočkaly v závěru poločasu – ve 44. minutě krásně našel Suchý Lesniaka, který do protipohybu brankáře Součka vstřelil vedoucí branku.

Veselo mezi domácími fanoušky bylo hned na začátku druhého poločasu, kdy se poprvé v lounském dresu trefil Semenec po přihrávce Lazarika. Po střelách Lazarika a Kyncla předvedl dobré zákroky brankář hostů Souček, ale skóre se nezměnilo. Hosté si vytvořili pouze jednu gólovou příležitost, kdy byla zcela odkrytá branka, ale nedali.

„Vyhraný zápas se vždy hodnotí dobře, ale hra nebyla dle mých představ. Hodně se nadřeme na vstřelenou branku. Střekov jsme kromě závěrečné šance v posledních minutách k ničemu nepustili. Hru jsme měli pod kontrolou a zaslouženě jsme na domácím hřišti získali důležité body,“ uvedl trenér Karel Šidlof.

Louny – Střekov 2:0 (1:0)


Branky: 44. Lesniak, 47. Semenec, rozhodčí Šťastný, ŽK 0:0, 300 diváků

Sestava Loun: Číž – Hranička, Suchý V., Jamrich, Břečka – Suchý J., Trup, Lazarik, Semenec (71. Kyncl) – Hasil, Lesniak