Koupit budík bude muset některým svým svěřencům trenér Teplic Jiří Plíšek. V prvním ostrém herním testu, který severočeši sehráli v Lounech proti Klokanům, totiž dvakrát zaspali. Fanoušky potěšily oba týmy dvěma góly.

Červeným písmem s vykřičníkem a dvakrát podtržené slovo koncentrace má pravděpodobně ve svých poznámkách z přípravného zápasu s Bohemians 1905 teplický trenér Jiří Plíšek.

„Obě branky jsme dostali prakticky ihned po rozehrávce. Úvodní hned v první minutě, druhou hned po naší brance. Byla to z naší strany velká chyba a nekoncentrovanost. Musíme na tom okamžitě zapracovat,“ viděl teplický lodivod hlavní důvody konečné remízy 2:2.

Diváci v Lounech totiž ještě ani nebyli na svých místech, když se do sítě Teplic přesně trefil Lukáš Hartig. V dalších minutách pak fanoušci moc fotbalové krásy neviděli, oba týmy si vytvořily několik šancí, ale zakončovalo se většinou z větší vzdálenosti nebo nepřesně. „Byl to takový klasický přípravný fotbal, hodně se zkouší,“ komentoval dění na trávníku Pavel Verbíř, který společně se Štěpánem Vachouškem první herní test Teplic na pokyn trenéra vynechal.

Úsměv do tváří diváků se vrátil až v poslední dvacetiminutovce. Oba týmy nakonec ukázaly, že góly dávat umějí. Nejdříve se v 73. minutě poprvé trefil a vyrovnal teplický Melunovič, když se dostal k míči po standardní situaci a hlavou balon poslal za záda klokana Sňozíka.

Stejný hráč, kterého trenér Plíšek poslal na hřiště až ve druhé polovině zápasu, zařídil v 83. pro Teplice také vedení. Tentokrát zatáhl balon po levé straně Stožický a přesně našel právě Melunoviče. „Splnil přesně to, co se od něj čekalo. Je jen dobře, že se trefil,“ potěšil výkon mladého útočníka teplického kouče.

Pak ale přišla druhá rychlá sprcha pro Teplice. Bohemians rozehrály a hned z protiútoku z pěkné kombinační akce srovnal na 2:2 Ibragimov.

„Bylo to první přípravné utkání a bylo to vidět. Především to ale byla úplně zbytečná remíza, šance jsme měli, ale rychle jsme dostali vyrovnávací gól,“ zhodnotil nakonec první test Plíšek.

Teplice – Bohemians 1905 2:2 (0:1)

Branky: 73. a 83. Melunovič – 1. Hartig, 84. Ibragimov

Pětistovku diváků bavil ligový fotbal hlavně posledních dvacet minut

Do Loun dorazil klokan. A ne jen „obyčejný“, zvířecí. Na tamní stadion zavítal ten pravý, fotbalový. Pětistovku diváků, kteří se přišli podívat na fotbalový svátek v okrese Louny – přípravu ligových týmů, bavil nakonec nejen maskot, ale také hra Teplic a Bohemians 1905.

„Je to paráda vidět hrát Bohemku v Lounech. Kdy se nám to zase poštěstí,“ nechal se slyšet Martin Novotný, fanoušek Klokanů, hned u vchodu na lounský stadion.Tam ho také hned odchytil maskot Bohemians 1905, se kterým si mohl každý plácnout nebo se nechat vyfotografovat. Klokan pak vytrvale všechny přítomné přesvědčoval, že nejlépe udělají, když přispějí peníze na přestavbu Ďolíčku a ochotně ukazoval, kde je kasička.

Pro fotbalové fanoušky z okresu Louny byl „ligový“ zápas velkým svátkem. Už jen a jen vzpomínáme na působení Blšan v nejvyšší soutěži, a tak každý závan „velkého“ fotbalu diváci v regionu vítají. Navíc, když tu první herní test absolvují Teplice a Bohemians, týmy, které mají v okrese Louny velkou diváckou základnu.Divácké tábory byly vyrovnané, stejně jako nakonec výsledek. Přišli Tepličtí, Bohemáci, ale i fandové jiných týmů, kteří byli prostě jen zvědaví na ligový fotbal. „Jsme rádi, že Teplice přijely. Jezdíme tam pravidelně. Jenom výhra chyběla,“ usmíval se po zápase jeden z těch, kteří fandili žluto – modrým. „Přišli jsme se podívat na velký fotbal. Jsme sice fanoušci Slavie, ale takový zápas v Lounech jsme si nemohli nechat ujít,“ řekl Deníku Radek Hes, který na utkání vzal i svého malého syna Lukáše. „Je to fajn,“ prohodil mladý fanoušek fotbalu a už zase sledoval své možná budoucí vzory.

Samotný fotbal pětistovku diváků bavil hlavně v první minutě, a pak v posledních dvaceti. Mezitím sice několik šancí oba týmy měly, ale bylo znát, že jde o první přípravný zápas. Hodně se bojovalo, fotbalové krásy příliš nebylo.

V první minutě fandy potěšil gólem hráč Bohemians Lukáš Hartig, který překvapil nejen teplické fotbalisty, řadu diváků, kteří ještě ani nebyli na svých místech, ale také vedle hřiště stojí Pavla Verbíře a Štěpána Vachouška.

Obě hvězdy Teplic dostaly od trenéra Plíška zápasové volno, a když fanoušky v Lounech nemohly potěšit na hřišti, přijely se na ně alespoň podívat. „Máme před sebou náročný program, ráno jsme měli trénink, takže se trenér rozhodl, že šanci dostanou jiní, zkoušíme také nové hráče,“ zdůvodnil svou absenci na trávníku zkušený Verbíř.

Celý první poločas a pětadvacet minut ve druhém pak diváci neviděli moc fotbalové krásy, bylo znát, že oba trenéři jsou teprve na začátku hledání optimálních sestav. Své o tom ví i Pavel Verbíř. „Je to tak pokaždé, první zápasy jsou hodně o zkoušení. Navíc máme za sebou několik dní tvrdého tréninku, je to klasický přípravný fotbal,“ usmíval se v průběhu utkání teplický střelec. To se změnilo v posledních dvaceti minutách, kdy oba týmy jako by chtěly divákům ukázat, že góly dávat umějí. Nejprve se dvakrát za Teplice trefil Melunovič, na konečných 2:2 nakonec srovnal v 84. minutě klokan Ibragimov.

O trochu vzrušení na závěr se pak postarali fanoušci Bohemians, kteří v Lounech předvedli malý ohňostroj.