V polovině přípravy spokojenost hlásí fotbalisté Loun. Dařilo se jim opět i o víkendu, kdy dvakrát vyhráli. Zkoušeli opět i nové posily, přehráli i silnou juniorku Teplic.

Po sobotní výhře nad slabším Libouchcem, kde vyhrály Louny 5:1 a kde všechny branky vstřelil Zomer, se účastník krajského přeboru, který by ale v nadcházející sezoně rád útočil na divizi, představil před domácím publikem proti juniorce Teplic.

A Louny nezačaly vůbec dobře. Už v první minutě prohrávaly 0:1, když nezachytily vůbec první akci mladíků z Teplic. Už v 10. minutě ale bylo srovnáno. Do rychlého protiútoku se dostal domácí Petržílka a přeloboval golmana.

Noví hráči ukázali aktivitu

InfoblokTrenér Pavel Schettl zkoušel v duelu opět nové hráče a všichni byli hodně aktivní. Představil se například Jaroslav Petržílka, který dříve hrál v Zichovci a který dal dvě branky. Prezentovali se také Vodička z Louňovic, Lukáš Papežík z Postoloprt nebo Karel Krejčík, dříve kapitán divizního Žatce.

Teplice si v dalších minutách vypracovaly územní převahu, měly více ze hry, nedokázaly se ale prosadit do zakončení. Naopak Louny vyčkávaly a hrozily z rychlých protiútoků. A dařilo se jim.

Ve 20. se domácí Lazarik prosadil do dobré střelecké pozice, golman hostí ale jeho pokus vyboxoval. Ve 26. těsně minul Petržílka. Ve 31. minutě se ke standardní situaci za vápnem postavil lounský Trup a balon skončil až za zády Lipše v teplické svatyni - 2:1. Ve 36. měl další velkou příležitost Petržílka, obstřeloval hostujícího brankaře, míč ale nakonec v síti neskončil. Také hostující Stibor ztroskotal, jeho šanci z 39. minuty nadvakrát zlikvidoval Pokorný. Účet první půle pak uzavřel v poslední minutě Vodička, jeho dělovka z dálky se ale neujala.

Třetí vítězství Loun v přípravě

Hned první příležitost druhého poločasu se proměnila v golovou. Lounský Petržílka se v zápase prosadil podruhé v 53. minutě, když obstřelil Lipše - 3:1. Ve vyrovnané druhé půli spálil vyložené příležitosti v 58. a 62. minutě teplický Filip Schettl, neujala se ani jeho střela ze 74. minuty. V lounském dresu byl ve druhém poločase aktivní na hrotu zejména Martin Němec, nepřálo mu ale střelecké štěstí. Další branka už do závěrečného hvizdu nepadla, a tak Louny slavily už třetí vítězství v přípravě. Zatím fotbalisté Loun neprohráli, zbývající dva duely zremizovali.

Za týden hrají v poháru se sousedními Postoloprty, první ostrý start v krajském přeboru je čeká 23. srpna, přivítají Modlany.

Louny - Teplice jun. 3:1 (2:1)

Branky Loun: 10. a 53. Petržílka, 31. Trup

Sestava Loun: Pokorný (46. Weisser) - Říha, Vokurka, Jamrich, Krejčík - Vodička, Trup, Zelinka, J. Suchý - Petržílka, Lazarik. Střídali Baňka, R. Němec, M. Němec