Emoce vzplály po skončeném derby v Lounech, kde domácí vstřelili vítězný gól ve třetí minutě nastavení, když při finálové přihrávce hrál ležící domácí kapitán Hasil podle hráčů Tuchořic evidentně rukou. Hlavní rozhodčí Davignon, k jehož výkonu v průběhu utkání už měli hosté připomínky, však nepřipustil žádné diskuze, gól uznal a vzápětí odpískal konec dramatu.

Po trestu se vrátil Kořán

Tuchořičtí ze 7. místa tabulky postrádali potrestaného Julu Holáka, naopak do branky se po trestu vrátil Michal Kořán, jehož před týdnem nahradil Josef Novák, který je švagrem domácího trenéra Petra Jantoše. V domácí brance poprvé na jaře nastoupil zkušený Jiří Šindelář, v obraně Sadílek a Jan Jantoš se posunul na pravý kraj zálohy.

Chyběli však Kubiska (dovolená) a zranění Jiří Holoch a Petr Džuban. Naopak po dlouhé přestávce se v průběhu objevil na ploše Vladimír Kosinský.

Chyběl pohyb i přesnost přihrávek

Na domácích hráčích jako by stále ležela pověstná deka po prohraném utkání v Ervěnicích. Chyběl jim pohyb, vázla kombinace a přesnost přihrávek a tak musel trenér Jantoš během prvního poločasu několikrát důrazně vyčinit. Stejně jako v minulém kole se Lounští opět trápili se zakončením. Během prvních 45 minut šel dvakrát zcela sám na Kořána Lukáš Střelec, ale ani jednou neuspěl.

První branka utkání tak přišla až v závěru prvního poločasu ve 41. po rohovém kopu Jakuba Suchého, kdy po závaru před brankou otevřel skóre jeho starší bratr Václav Suchý na 1:0. I po poločasové bouřce v domácí kabině lounští hráli v křeči, zatímco hosté stále častěji hrozili, že se musel třikrát perfektními zákroky předvést Šindelář, aby své mužstvo podržel.

Vyrovnání do levého horního růžku

V 75. po rychlé rozehrávce rohového kopu nakrátko se domácí obrana nestačila zformovat a nepokrytý Plánička krásnou technickou střelou do levého horního rohu vyrovnal na 1:1. Závěr utkání byl plný nervozity a emocí. V 93. minutě zahrával další rohový kop Jakub Suchý, v pokutovém území vznikl znovu velký závar, který skončil vítěznou brankou domácích! Kapitán Karel Hasil vyhrál osobní souboj a přistrčil míč volnému Knotkovi, který propálil hradbu těl před sebou a rozhodl tak o výhře Loun.

Hosté marně reklamovali hraní rukou, neboť hlavní rozhodčí Davignon nepřipustil diskuze a Lounští se radovali ze tří bodů, důležitých při stíhání vedoucího Oldřichova, který nečekaně prohrál v Ledvicích.

Louny – Tuchořice 2:1 (1:1)

Branky: 41. V. Suchý, 90.(+3) Knotek – 75. M. Plánička.

Rozhodčí Davignon, ŽK 1:4, 200 diváků.

FK Louny: Šindelář – Domecký, Chaloupka, Sadílek, Knotek – J. Jantoš (70. Kosinský), V. Suchý, Španihel, J. Suchý – Hasil, L. Střelec (58. Kalivoda)

S. Tuchořice: Kořán – Chrz, Benda, L. Holák, Ševčík – Pohorelec, Procházka – Jan Novák, M. Plánička, Malý (85. Paclt) – Bartoň (57. Šaroch)