Když se do sítě soupeře trefí Michal Lesniak, slaví lounští fotbalisté výhru. Tradici dodrželi i proti Vilémovu, který porazili 4:1. Ve čtyřech duelech krajského přeboru se útočník zapsal mezi střelce, třikrát Louny vyhrály. Jednou vyšel naprázdno, stejně jako jeho tým.

„Určitě zasloužená výhra. Trochu komplikace v začátku druhé půle, ale druhá branka byla rozhodující," hodnotil vítězný duel proti Vilémovu lounský kouč Pavel Schettl.

Souboj dvou exdivizních týmů

V souboji dvou celků, které ještě na jaře diváci vídali v divizi, byly od začátku lepší Louny. Už ve 4. minutě měl první příležitost Jakub Suchý, ale hostující golman byl pozorný.

Suchý byl aktivní i o pár minut později, ve 13. naskočil na centr Zíchy a hlavou poslal balon do branky - 1:0.

Louny rychle vedly

Další příležitost domácích, kteří měli více ze hry, měl v 16. Radek Němec. Ve 33. minutě se ukázali také hosté, jejich pokus ale skončil těsně nad brankou Pokorného. První půli uzavřel svým pokusem lounský Bednář, nemířil ale přesně.

Zatímco domácím se lépe povedl vstup do úvodního dějství, hosté ovládli začátek druhého poločasu. Už ve 47. využil Vilémov chybnou rozehrávku domácích a rychlý protiútok zakončoval Karel Kaňkovský - 1:1. Z vyrovnání se ale hosté neradovali dlouho. Už o osm minut později se totiž Louny opět dostaly do vedení. Karel Krejčík poslal ze standardní situace balon až do sítě - 2:1.

Od této chvíle opět Louny plně převzaly taktovku utkání do svých rukou. A přišly opět chvíle Michala Lesniaka, staronové posily Loun, která má v úvodu sezony famozní formu. V 60. zakončil Lesniak sólo kličkou brankáři - 3:1. A v 81. využil pobídky od Kůrky a znovu se nemýlil - 4:1. A to ještě mohl Lesniak pár minut před koncem přidat i třetí úspěch, centr Filipa Schettla ale nakonec mezi tyče neposlal.

Dvě branky Lesniaka

Po výhře nad Vilémovem patří po pátém kole lounským fotbalistům v krajském přeboru třetí příčka. Mají stejně bodů jako první Hrobce, druhá Krupka a čtvrtý Žatec. Všechny týmy, kromě Krupky, která má ještě zápas k dobru a zatím neztratila, mají na kontě čtyři výhry a jednu prohru.

Louny dosud v prvním kole porazily Neštěmice 1:0, ve druhém Litvínov 4:1 a ve třetím Kadaň, také 4:1, pak ale zaváhaly proti Litoměřicku B, prohrály 0:2. Nyní získali lounští fotbalisté čtvrtou výhru, znovu 4:1 porazili Vilémov. Jen proti Litoměřicku B, kde vyšli lounští fotbalisté naprázdno, se do sítí soupeřů netrefil Michal Lesniak. Jinak se zatím pokaždé zapsal mezi střelce a Louny pokaždé braly výhru. Proti Neštěmicím skoroval jednou, po třech „dárcích" dal Litvínovu a Kadani, teď dva přidal do sítě Vilémova.

Prozatím má Michal Lesniak na kontě po pěti zápasech devět branek a vede tabulku střelců krajského přeboru.

Louny - Vilémov 4:1 (1:0)

Branky: 13. Suchý, 54. Krejčík, 60.a 81. Lesniak 47. Kaňkovský
Rozhodčí Černý, 236 diváků, bez karet.

Sestava Loun: Pokorný - Fiřt, Kučera, Krejčík, Suchý - Němec (58. Vokurka), Trup - Schettl, Bednář (83. Trhlík), Zícha (71. Kůrka) - Lesniak

Fotbalová tabulka