Nebývalou brankovou nabídku předložili fotbalisté Žatce a Loun ve čtvrtečním finále okresního poháru.

V souboji rezerv byl úspěšnější hostující Slavoj, když domácí Bartoš musel míč v síti hledat sedmkrát. Rozhodčí nařídil celkem tři pokutové kopy.

Že nepůjde o „běžný“ zápas bylo jasné už v první minutě vyvrcholení okresní pohárové soutěže. Po pravé straně totiž utekl Podroužek, poslal míč před lounskou svatyni a Zdeněk Macháček otevřel skore utkání.

Louny zahrozily poprvé v desáté minutě, když zahrávaly tři rohy za sebou. Žatec se v těchto chvílích stáhl a domácí toho dokázali, pro tentokrát, využít. Ve 20. minutě bylo srovnáno. Voigt kapituloval po samostatné akci lounského Zdeňka Kouby. Právě Voigt se pak vyznamenal v několika akcích bezprostředně po obdrženém gólu. Hned dvakrát znemožnil skorovat tváří v tvář lounskému Kalivodovi.

Penalta a "vlastňák"

Znovu do vedení se Slavoj dostal ve 29. minutě. Domácí Málek zahrál při zpracování balonu ve vápně rukou a Bešík se z penalty nemýlil. Ve 32. žatecký Baierl centroval z pravé strany na Zdeňka Macháčka, než se ten ale stačil dotknout, ve skluzu si míč do vlastní sítě srazil Zdeněk Maurer – 1:3.

Závěr poločasu ale patřil Lounským. Nejprve ve 37. přešel přes dva hráče Kouba, za žlutou kartu ho fauloval Bešík a po přímém kopu se z úspěchu radoval Jakub Suchý. Také ve 39. minutě byla za vstřeleným golem Loun hlavně nepozorná a nedůsledně hrající obrana Slavoje, když na 3:3 upravoval Chaloupka.

Ani ve druhém poločase nechtěli fotbalisté obou celků diváky o góly připravit. A tak v 50. minutě žatecký Havelka poslal přesnou přihrávku středem hřiště na Baierla a ten podél brankáře Marcela Bartoše dával už sedmý zásah v utkání.

Bartoš si ostudu neudělal

Na 5:3 pro Žatec zvyšoval po rychlé akci v 66. Michal Macháček. Ani Louny ale nezůstávaly pozadu, v 70. snižoval Pavel Procházka, který se z lounských hráčů nejlépe orientoval ve skrumáži před brankou Žatce.

Stejně jako Voigt, i domácí Bartoš se i přes množství obdržených branek několikrát vyznamenal. V 72. minutě ale opět nestačil na Baierla – 4:6.

Na sedm zásahů Žatec upravoval po už druhém pokutovém kopu v utkání. V 75. si míč, tentokrát na druhé straně hřiště, opět postavil Bešík a radoval se i podruhé.

Poslední slovo, i když ne vítězné, měly nakonec Louny. Za faul ve vápně nařídil rozhodčí Smreček už třetí pokutový kop, první který ale kopali domácí. Na 5:7 upravoval Jakub Suchý.

Louny B – Žatec B 5:7 (3:3)

Góly: 20. Kouba, 32. Maurer (vlastní), 37. a 86. Suchý, 39. Chaloupka, 70. Procházka – 1. Z. Macháček, 30. a 75. Bešík (obě z pok. kopů), 50. a 72. Baierl, 66. M. Macháček