Fotbaloví příznivci se těší na nedělní zápas nejen roku, ale z pohledu krajských soutěží na zápas desetiletí. Chtělo by se říct, že si ten význam zaslouží vyvěsit prapory. Ty sice už vlají v obou největších městech okresu, ale to je kvůli volbám.

Zeptali jsme se čtenářů, koho tipují na vítěze. Výsledky najdete zde!


„Další důvod, proč jít na fotbal. Po vzrušení nad volbou kandidátů do obecních zastaupitelstev bude okresní derby dobrou relaxací. A já věřím, že i pěknou podívanou, protože oba vedoucí celky v současné době podávají výborné výkony,“ zve fanoušky na stadion u Ohře v Žatci hlavní sponzor zdejšího Slavoje Pavel Aschenbrenner.

Žatečtí fotbalisté se sérií čtyř výher v řadě prokopali z 11. na 2. místo tabulky. „Konečně jsme začali hrát, na co mužstvo dlouhodobě připravujeme,“ říká trenér Pavel Koutenský. „Jednak se podařilo stabilizovat sestavu a hlavně si hráči ujasnili některé věci, aby začali hrát ve prospěch kolektivu.“

Nečekaný vstup do soutěže krajské elity má nováček soutěže FK Louny. Prakticky od začátku je v čele tabulky, když dosud z deseti kol jen jedinkrát prohrál. A to ještě doma, zatímco z venku vozí body.

„Ke každému utkání ven jedeme s cílem neprohrát. A máme samozřejmě něco, čím chceme hosty zaskočit. Zatím se to daří a doufám, že ještě dlouho vydrží,“ přibližuje filozofii hostů trenér Karel Šidlof. Jestliže právě on zná dobře všechny soupeře, o Slavoji to platí dvojnásob. Šidlof tam vyrůstal, hrál i trénoval a postoupil s ním do divize.

Znají se i hráči, vždyť pět mužů v týmu Loun oblékalo někdy žatecký dres – Číž, Jamrich, Břečka, Lesniak, Podroužek.

K nedělnímu derby není hlášená žádná změna v kádrech obou celků. Hosté, kteří už mohou počítat po trestu se Slušným a Lazarikem, mají už měsíc na marodce Baňku, zatímco žatecký Hodas už začal s tréninkem.

Minulý týden se utkaly také rezervní týmy Žatce a Loun, v souboji B celků byl šťastnější Žatec, který vyhrál 2:1. Branky dávali Wiesinger, Tatár a za Louny P. Vávra. Očekávané utkání o vedení v tabulce krajského přeboru, Žatec – Louny, se hraje v neděli na Stadionu u Ohře od 15.30 hodin.

Předpokládané sestavy:

Žatec: Zaťko – Vávra, Horňák, Heinc, Krejčík – Paul, Zlatohlávek, Svoboda, Ilavskij – Macháček, Baierl.

Louny: Číž (Jindřich) – J. Suchý, V. Suchý, Jamrich, Břečka – Střelec, Trup, Lazarik, Kyncl – Hasil, Stanislav.

Utkání začíná v Žatci na stadionu u Ohře v neděli 17. října od 15.30 hodin. Hraje se o vedení v tabulce krajského přeboru.