První čtvrtina krajského přeboru vyšla na výbornou fotbalistům Loun i Žatce. Oba celky z regionu se „perou" na špičce tabulky, daří se i jejich střelcům. Lounský Lesniak s dvanácti trefami vede statistiky, žatecký Hassman je pátý.

Louny jsou po osmi zápasech na druhé pozici s osmnácti body, šestkrát vyhrály, dvakrát ztratily. Favoritem budou fotbalisté Loun i v dalším duelu, v neděli přivítají od 16 hodin doma poslední Modlany.

Svěřenci trenéra Schettla mají druhý nejlepší útok v krajském přeboru, nastříleli už 24 branek. Lepší je pouze lídr z Hrobců. A právě v přímém souboji o první příčku v minulém kole Louny zaváhaly, prohrály 1:4. Druhou ztrátu zaznamenal tým s Litoměřickem. Naopak tři body mají Louny ze zápasů s Neštěmicemi, Litvínovem, Kadaní a Vilémovem, vysoko porazily Brnou (7:0), slavily také po derby se Žatcem.

Skvělá forma "snipera" Lesniaka

Nedávné okresní derby, které sledovaly stovky fanoušků přímo na stadionu a další tisíce v médiích, Louny ovládly po výhře 3:1. Zajímavostí je, že se v jejich dresu trefili pouze fotbalisté, kteří v minulosti nastupovali právě za Žatec. Výhru Loun zařídili Bednář, Fiřt a Lesniak.

A právě Michal Lesniak má na začátku sezony famozní formu. Nastřílel už 12 branek a je nejlepším sniperem krajského přeboru. Daří se ale i žateckým střelcům, Pavel Hassman má na kontě 7 gólů a je pátý, devátý ve statistikách je s 6 góly Petr Klinec. Tři branky vstřelili lounský Soukup a žatecký Zelinka.

Také Žatci se vstup do soutěže velmi vydařil. Aktuálně je čtvrtý, má sedmnáct bodů, jen o jeden méně než Louny, čtyři ztrácí na první Hrobce. Fotbalisté Žatce mají o víkendu tentokrát volno, měli hrát s Blšany, které ale na začátku sezony ze soutěže odstoupily.

Po osmi zápasech má Slavoj na kontě 23 branek, tedy jen o jednu méně než Louny. Tato čísla řadí žatecký útok na třetí příčku. Slabší už je to se žateckou obranou. Ta dostala už 20 branek. Pro srovnání druhé Louny a první Hrobce inkasovaly dosud desetkrát, třetí Krupka dokonce jen pětkrát.

Žatec má na kontě šest výher, jednu po penaltách, a dvě prohry. Prohrál vysoko v Hrobcích, a pak doma v ostře sledovaném derby s rivalem z Loun. Tři body má Slavoj z duelů s Litoměřickem B, Vilémovem, Modlany, Brnou, v posledním kole porazil 4:2 Horní Jiřetín. Až po penaltovém rozstřelu si Slavoj připsal vítězství nad Proboštovem.