Rozdílné starosti mají fotbalisté dvou největších měst regionu. Žatec se v divizi trápí a sestup ho pravděpodobně nemine, naopak Louny jsou aktuálně v krajském přeboru třetí a stále hrají o postup do vyšší soutěže. Na jaře se zlepšily také Blšany, které se ze dna po výměně kádru zvedají.

O víkendu se Louny a Blšany ukáží svým fandům, Slavoj zajíždí na půdu soupeře.

Blšany dnes, v sobotu 25. dubna, přivítají Modlany. Třináctý celek tabulky krajského přeboru, který se ale na jaře po obměně kádru a po příchodu exligisty Vidličky hodně zvedl, nastoupí proti čtvrtému týmu. Modlany v posledním kole vyhrály 4:3 nad Děčínem, Chmelaři prohráli se silným Štětím 1:4. Chmelaři nasbírali dosud v sezoně 22 bodů za šest výher, valnou většinu ale až na jaře. Výkop zápasu je plánován na 10.30 hodin.

Louny přivítají Kadaň

Louny hrají svůj domácí zápas v neděli od 17 hodin, přijede tam Kadaň. Třetí Louny, které na lídra z Litvínova ztrácejí sedm bodů a na druhé Štětí pouhý bod, přivítají až čtrnáctý celek krajského přeboru, v duelu jsou tedy jednoznačným favoritem.

V posledním utkání Kadaň remizovala v Neštěmicích 2:2, Louny v dost bláznivém utkání ve Spořicích vyhrály 1:0. Od 70. minuty tam ale hrály v devíti, ve stejném počtu dokázaly také vstřelit jedinou branku zápasu.

Žatec zatím na jaře bez výhry

O získání bodů na půdě soupeře, prvních jarních, se chtějí o víkendu pokusit fotbalisté divizního Žatce. Slavoj je jasně poslední, má pouhých devět bodů a na jaře získal jen dva za domácí remízy, v rozstřelu v obou případech ale neuspěl. V posledním zápase Žatec doma prohrál 0:6 s Motorletem Praha, na předposlední Litol už ztrácí dvanáct bodů, na čtrnáctý Chomutov třináct.

Naopak čtvrtým Neratovicím, kam Slavoj zajíždí, se daří. V zatím posledním kole vyhrál tým v Úvalech 2:1, je jasným favoritem duelu. Žatec navíc bude opět nastupovat bez několika hráčů, kteří jej měli na jaře posílit, v posledních duelech už se ale neobjevují. Fotbalisty Slavoje čeká hodně těžký úkol.

close Fotbalová tabulka zoom_in

close Fotbalová tabulka zoom_in