Finále Poháru Šampiónů bylo bezesporu skutečným vrcholem nejen celého play-off, ale celé letošní sezony v malé kopané v Podbořanech.

A kdo jiný by měl tento vrchol, toto velké finále, „obstarat“, kdo jiný by měl proti sobě nastoupit v lítém boji, než týmy FK Raptors a PodboBulls? Tedy úřadující šampioni, vítězové Dračího Poháru a čerstvě vítězové Ligového poháru pro nejlepší tým základní části, FK Raptors a proti nim korunní princové UNIO ligy, PodboBulls.

Zápas začal s mírným zpožděním kvůli televizním společnostem, které, ač byly dobře informovány o začátku zápasu, nestihly se včas připravit a muselo se tedy čekat až vyřeší své drobné technické problémy. Finále řídil, a nutno dodat s velkým přehledem, Martin Čechura Čech. „Beznadějně vyprodané hlediště“ sledovalo od prvních chvil napínavý a vyrovnaný zápas. Ve velkém tempu hrála obě mužstva ze zabezpečené obrany, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu.

Finále přineslo vskutku zajímavou podívanou a jeden z nejlepších fotbalů jaký byl v letošním ročníku k vidění. Zasloužili se o to samozřejmě měrou vrchovatou oba soupeři. Fotbal tentokrát neplakal a diváci si přišli skutečně na své. Mohli vidět rozdílnou taktiku a herní pojetí, fair play boj i spoustu šancí ať už po brejkových situacích, či po střelách, nebo pěkných kombinacích. Vyhrát, ale mohl jen jeden. A Raptoři PodboBulls opět přetlačili. Dali tři branky, zatímco Bulls jen jednu jedinou, po střele Jirky Fíši Fišera. Za Raptory se trefili Štěpánek, Kareš a T. Frák.

Raptoři kolektivním a takticky dobře zvládnutým výkonem Bulls opět udolali. Po zisku Dračího poháru na podzim a k vítězství v Ligovém poháru teď přidali i jarní trofej, nejcennější Pohár Šampiónů. Nejenže získali jarní double, ale zároveň zkompletovali svou sbírku trofejí UNIO ligy na „zlatý hattrick“.

Milan Kareš