„Jedeme si pro medaili,“ věděli už fotbaloví benjamínci SK Černčice, když v sobotu 15. března odjížděli na závěrečná utkání do Prahy – Běchovic. Jen nevěděli, jaká bude.

Vždyť je čekal dosud vedoucí tým Újezd nad Lesy, a také Čáslav. V Běchovicích hráli zimní halovou soutěž od 17. listopadu a teprve závěrečné dějství mělo rozhodnout. Hochům z Černčic (ročník 2000 a mladší), kteří spolu hrají teprve od loňska, nahrál výsledek prvního utkání, v němž dosud suverenní Újezd remizoval se třetí Zbraslaví 6:6.

Se ztrátou čtyř bodů na lídra začali tak nadšeně, že teprve za jejich vedení 5:0 dal Újezd první gól! Nakonec vyhráli jasně 7:2 (branky Klášterský 2, Podaný, Kastner, Jahn, M. a L. Brejchové).

Před svým posledním vystoupením byly Černčice třetí s 19 body, Zbraslav a Újezd měly po 20 bodech. Remíza by SK stačila na celkové druhé místo, ale proč by neměli chtít víc? „Vidina prvenství v turnaji svazovala klukům neskutečně nohy a zahodili několik vyložených gólů,“ přiznal trenér Marcel Grund v poločasu za stavu 0:0.

Oslavy mohly začít

Trenéři chlapce motivovali a výsledkem byly konečně branky zásluhou Klášterského a L. Brejchy na konečných 2:0. Oslavy mohly začít! „Ta euforie dětí je pro nás nejlepší odměnou, jakou si můžeme přát,“ vyznali se trenéri, Marcel Grund, Jiří Stehlík, Kitler, Vent a Laurich. „Poděkovat musíme hlavně rodičům a všem, kteří s námi najezdili za letošní zimu 4250 kilometrů (cesta do Běchovic a zpět je 170 km), ale víme, že to stálo za to, Zažili jsme krutou prohru 3:11, ale několikrát rozhodli utkání v samotném závěru. Kluci ví, že se musí hrát do závěrečného hvizdu, že musí něco obětovat, aby vyhrávali. A ten krásný pohár, o kterém mluvili celou zimu, nakonec zaslouženě získali.“

Přípravka SK Černčice v 10 turnajových utkáních (hráno 2x25 minut) za 7 výher a 1 remízu (2 prohry) získala 22 bodů při skore 49:28. O dva body zpět zůstal 2. Újezd nad Lesy a 3. Zbraslav. Dále byla 4. Točná, 5. Čáslav a 6. Brandýs.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Marcel Grund ml. z Černčic, který byl současně i nejlepším střelcem svého týmu (díky dobrému nákopu po tátovi zahrává trestné kopy). Dále nastříleli 11 branek M. Brejcha, 7 Jahn, 6 Klášterský, 5 L. Brejcha, 4 Kastner, 2 Kafka, po 1 Podaný a Hloucha. Členy kádru byli ještě Kitler, Hrbek, Kubiska, Pražan, Ditrich a Laurich.