Poslední mužstvo tabulky KP, Chmel Blšany B, se v neděli odpoledne na svém hřišti v Libočanech postaralo o další překvapení, když vyhrálo nad druhým týmem Jiskrou Modrá 3:1.

Domácí se posílili o tři hráče A týmu, kteří ráno byli na lavičce při utkání s Hlučínem. Zatímco Benko a Klasna byli čerství, Loos si stihl před polednem zahrát 18 minut ve II. lize.

Domácí hráli s nasazením a zodpovědně

Hlavní důvod, proč domácí převyšovali soupeře, byl v nasazení a zodpovědné hře celého mužstva. To se tentokrát nezlomilo, ani když prohrávalo 0:1, neboť ve 26. dostalo gól od Kosejka z pokutového kopu, který byl podle mínění domácích „vymyšlený“. Patrně to došlo i rozhodčímu a za dvě minuty potrestal stejným způsobem hosty.

Zodpovědnost na sebe vzal Josef Baierl a vyrovnal na 1:1. Domácí kanonýr se opět prosadil za čtyři minuty vydařenou dělovkou, aby dostal Blšany B do vedení. Druhý poločas se hrálo o něco častěji na polovině hostů., ale každý jejich protiútok byl hodně nebezpečný. Domácí, kteří dokázali v poli kombinovat, sázeli ve finále na brejky a rychlost Baierla.

Loos hlavičkoval na 3:1

Ten sice další dvě gólové šance už nevyužil, ale uklidnění přinesla standardní situace v 77. minutě při rohovém kopu. Jak má převyšovat profesionální fotbalista amatéry, doslova předvedl svým učebnicovým výskokem Petr Loos, jenž vysoko nad hlavami obránců přesně hlavičkoval na 3:1. Blšany B se tak dotáhly bodově na předposlední mužstvo Střekova.