Záštitu nad IV. turnajem v minikopané „O pohár ředitele Elektrárny Počerady“ převzal hejtman Ústeckého kraje Jiří Šulc. Mezi dvaceti týmy v kategorii starší přípravky (ročník 96) obhajuje prvenství výběr regionu Erzgebirge (Krušnohoří) ze SRN, ale stejně rádi by jistě na pomyslný nejvyšší stupeň vystoupili i chlapci z Dukly Praha či SIAD Most, kteří také patří k favoritům.

Barvy našeho okresu hájí kromě domácího FK Postoloprty také týmy, Tatranu Podbořany či Slavoje Žatec. Mezi mladšími (ročník 98) nechybí loňský vítěz - fotbalové naděje z FK Teplice a konkurovat mohou chlapci z Dukly Praha SIAD Most či tým Buldoci Karlovy Vary. Domácí diváci budou určitě držet palce mladší přípravce FK Postoloprty, která se v předchozích ročnících vždy kvalifikovala do zápasu o třetí místo, ale tam vždy zůstala poražena, a tak pořadatelskému klubu zatím ani jednou žádná trofej doma nezůstala.

Kromě vyhodnocení nejlepšího střelce v jednotlivých kategoriích, organizátoři pro malé fotbalové talenty připravili jako každoročně také individuální soutěže ve fotbalových dovednostech, jako je žonglování, střelba na cíl, či přesnost autového vhazování. Turnaj začíná již 9 hodin souběžně na hřištích v Postoloprtech a ve Výškově. Finálové zápasy o celkové pořadí jsou na programu na hřišti v Postoloprtech.

Pro malé fotbalisty bude určitě velkým zážitkem i to, že finálové zápasy by měla řídit dvojice prvoligových rozhodčích z našeho okresu Ivan Teuber a Radek Příhoda, který začínal s fotbalem právě v Postoloprtech.