Všechna předsevzetí o nutnosti doma vybojovat body nebyla nic platná, když v sobotním utkání krajského přeboru prohrával Slavoj Žatec za úvodních necelých 10 minut už 0:2.

Přestože byl přes hodinu hry lepším mužstvem než hostující Český lev Neštěmice, prohrál 1:3.

Jako blesk z čistého nebe přišla pro domácí fotbalisty pohroma v 8. minutě, kdy napřáhl ze 30 metrů Miloslav Valenta a míč tečovaný hlavou obránce zapadl přesně mezi břevno a natahujícího se brankáře Číže – 0:1. Než si to beci vyříkali mezi sebou, naběhl před ně Martínek, pohrál si s nimi, Dykas při tom uklouzl, a bylo to 0:2.

Slavoj dokázal zvednout hlavu, pokračoval ve velkém nasazení a získával prostor. Český lev mu to usnadnil, že začal držet slibné vedení. „Jsou to ještě mladí nezkušení kluci,“ řekl v poločase trenérský světoběžník a u nás v regionu dobře známý Břetislav Wozniak, v současnosti šéftrenér mládeže v Ústí. „K mužstvu mě poslali teprve před dvěma dny…“

Z tlaku domácích pálil z voleje Zlatohlávek těsně vedle, pak Škréta si pustil centr na prsa aby pohotově, leč slabě vypálil k tyči, kam stačil brankář Dráb doskočit. Ve 30. vytáhl na roh i pokus Baierla po ideální přihrávce aktivního Šidlofa.

Kontakt před poločasem

Teprve ve 40. se zrodil kontaktní gól po akci Dykase, kterou zakončil přízemní střelou Škréta na 1:2. Tlak Slavoje pokračoval další půlhodinu po změně stran. Trenér Šroub stáhl záložníka Vrábíka a poslal na hřiště třetího útočníka Koubu. Chybou však bylo, že se důrazný Klíma stáhl do zálohy, kde se už tak neuplatnil, a navíc některým hráčům začaly po velkém nasazení docházet síly.

Když také dělovka Zlatohlávka skončila těsně vede tyče hostů, přišel v 76. rychlý protiútok Neštěmic poté, co si Oppel šel do vápna pro faul. Oslabenou obranu hosté zaskočili, a když ještě zaváhal Jindra, naběhl si před Číže obránce Jančík a zatloukl poslední hřebíček na 1:3.

„Je to škoda, měli jsme více ze hry i šancí, ale náhodný gól v úvodu a dvě individuální chyby nás připravily o body,“ litoval Josef Šroub. „Kladem je, že naše hra už byla podstatně lepší než před týdnem.“

S. Žatec – Č. L. Neštěmice 1:3 (1:2)

Branky: 41. Škréta – 8. M. Valenta, 10. Martínek, 76. Jančík. Výborný rozhodčí P. Černý – Fr. Černý a Vl. Valenta, ŽK 2:0, 150 diváků.

Žatec: Číž – Jindra, Oppel, Uhliar (89. Bezstarosti), Dykas – Vrábík (58. Kouba), Šidlof, Zlatohlávek, Škréta (87. J. Havelka) – Baierl, Klíma