Senzace na úkor jednoho z favoritů KP se udála ve 3. kole, když domácí Český lev získal první body deklasováním Chmel Blšany.

Českému lvu se povedl již první poločas, kdy soupeři nastřílel hned čtyři branky.

Postarala se o to útočná dvojice Krok – Šťástka, kerá se podělila o všechny góly Neštěmic. Lukáš Krok dal dokonce za 28 minut hatrick.

Domácí defenzivu poprvé posílil hrající trenér Tomáš Novák. První čtvrthodinku byly nebezpečnější Blšany, které zchladila gólová hlavička Šťástky, který důrazem ve vápně ve 23. zvýšil už na 2:0.

Třetí branka padla po půl hodině hry, poprvé se uvedl druhý snajpr z útoku Lukáš Krok, který ve 39. minutě zvýšil na 4:0, z penalty za faul na Šťástku. Blšany snížily ve 44. zásluhou H. Siegla ml.

„Druhou půli byly Blšany aktivnější a nebezpečnější, my hráli na brejky,“ uvedl domácí asistent Martin Beránek. Jeden rychlý útok zakončil v 60. Krok a s hatrickem završil představení Českého lva. Oslavy nepokazil ani blšanský Josef Němec, který uzavřel skóre zápasu.

„Pro nás je výsledek velmi potěšitelný, jelikož Blšany mají opravdu velmi silný a zkušený kádr,“ dodal spokojeně Martin Beránek.

Neštěmice – Blšany 5:2 (4:1)

Branky: Krok 3 (1 z PK), Šťástka 2 – Horst Siegl ml., J. Němec. Rozhodčí Šťastný. ŽK 2:3. Diváci: 200.