Nebývalá situace, kdy pět mužstev III. třídy odmítlo postup do okresního přeboru, má další pokračování.

Více o situaci čtěte ZDE

Podle přihlášek do nového ročníku okresních soutěží je zřejmé, že druhý celek tabulky v OP, FC Sedčice, nepotvrdil svoji účast pro příští sezonu! Jeho hráči se přesunou do Žatce a mají tvořit základ zdejší rezervy Slavoje v 1.B třídě.

Tím se však uvolnilo místo v OP, kam si vybojoval postup ze III. třídy tým FK Dobroměřice B. Protože postup odmítli další dva vítězové svých skupin (Domoušice B a Buškovbice) i mužstva ze 2. míst (Staňkovice a Hlubany) a dokonce i ze třetího místa Lubenec, nabídku přijal ze skupiny A druhý Pátek a 3. Libčeves.

Další mužstvo, které se ze třetí příčky III. třídy proto dostane do vyšší soutěže (za odstupující Sedčice), je tak FK Postoloprty B! „Takovou sitauci jsme tady ještě neměli,“ zdůraznil sekretář lounského fotbalového svazu Jaroslav Mička. „Na klíčová utkání týmů aspirujících na postup jsme posílali po třech rozhodčích a nakonec nikdo nechce postoupit…“

Dubany z Litoměřicka budou hrát A skupinu

Sekretariát OFS Louny připravuje aktiv s losováním všech okresních soutěží na 11. července (v Libočanech). Do III. třídy sk. A budou zařazeny dva týmy, které po letech obnovují činnost – ROI Louny a MK Louny. Mužstvo MK uvádí jako domácí hřiště Cítoliby, zatímco jeho předchůdce, hrající nyní jako Dynamo Louny, má hrát opět v Dobroměřicích.

Zcela novým celkem, který se objeví v okrese Louny, je mužstvo Dubany z okresu Litoměřice, které bude zařazeno do skupiny A. Patrně tak dojde k posunu (podle územního dělení) a Zeměchy budou zařazeny do skupiny B.

„Potěšitelné je, že se zvýšil počet přípravek ze sedmi na devět,“ těší J. Mičku. „Největší zájem pak projevují oddíly o minifotbal starších žáků, kam se přihlásilo šestnáct družstev, která patrně rozdělíme do dvou skupin. Vše se definitivně rozhodne až na okresním aktivu.“