Dvacátým kolem pokračoval okresní fotbalový přebor.

Fotbalisté Podbořan výhrou nad Blatnem pokračovali v dobrých jarních výkonech a slibně tak naskočili do vlaku s cílovou stanicí Záchrana.

Kozly – Chlumčany 3:1 (0:0)
Branky: Roháč 2, Štěpánek – Mišák. Rozhodčí Podroužek, ŽK 3:3, ČK 1:0 (Müller po druhé žluté), 60 diváků

Vel. Černoc – Vrbno 3:2

Cítoliby – Dobroměřice B 1:0

Dubany – Staňkovice 3:0

Peruc – Hříškov 2:0

Podbořany – Blatno 3:1 (1:1)
Branky Podbořan: Razím 2, Volf

Do zápasu vlétlo Blatno impozantně, než se stačili domácí rozkoukat, tak již v páté minutě prohrávali 0:1. Blatenští zahájili velice dobře, vyhrávali většinu osobních soubojů, a co hlavně, byli důraznější a o poznání lépe kombinovali. Podbořanští fotbalisté dlouhou dobu nemohli najít recept na hru soupeře, a tak se obraz hry prakticky neměnil. Až ke konci prvního poločasu se hra začala vyrovnávat, a to hlavně díky faktu, že domácí začali uplatňovat rychlost. Při jednom takovém rychlém protiútoku vyrovnal Razím na 1:1.

Ve druhém poločase Tatran zlepšil přihrávky a již zmiňovaná rychlost pomohla k vyrovnání hry. Svou rychlostí dělali Blatenským problémy oba útočníci Razím a Volf.

Podbořanští se probudili až ve druhé půli

Když byl ve 48. minutě v pokutovém území zastaven nedovoleně Volf, nařídil rozhodčí penaltu, kterou postižený sám proměnil ve vedení Tatranu 2:1. Hra byla v dalších minutách plná osobních soubojů, které nebyly vždy v duchu pravidel, a tak musel rozhodčí několikrát vytahovat žlutou kartu za zákroky na obou stranách. V 62. minutě se prosadil opět Razím a zvýšil na 3:1. Třetí branka přinesla Podbořanům definitivní uklidnění.

Další jarní výhrou udělali podbořanští fotbalisté další důležitý krok k záchraně v okresním přeboru.

(r, JoCer)