Už za měsíc, 22. března, by měli fotbalisté rozehrát jarní část okresního přeboru. Jasnými favority na postup do I.B třídy jsou Kozly a lounská rezerva, do bojů o čelo tabulky mohou ale ještě promluvit další týmy. Zvláště pak Blatno a Dobroměřice B. Naopak hodně práce se záchranou soutěže budou mít v Blažimi a zvláště pak v Kryrech.

 Oba celky na čele okresního přeboru, Kozly a Louny B, se během zimní přestávky pilně připravují na turnajích. Kozly hrají na umělé trávě v Mostě Souši, Louny na domácím turnaji.

Kozly začaly na turnaji O pohár města Mostu výborně. V první kole porazily Obrnice 4:1 (3:0), branky za ně dávali Eliáš, Klouček, Málek a Štědroňský. V druhém kole rozdrtili Havraň 6:1 (3:0). Hattrick zaznamenal Lokes, další branky přidali Veselý, Guláš, a Málek. Ve třetím kole ale přišla prohra s Mezibořím 2:3 (1:1). Branky za Kozly dali Guláš a Veselý. Pak následoval debakl s Lomem 0:8 (0:2). Poslední zápas hráli o víkendu Kozly s Polerady, za stavu 3:2 (2:0) rozhodčí utkání kvůli incidentu na hřišti předčasně ukončil.

Kozly sází na Veselého

V Kozlech se na jaře chtějí spolehnout na svého ostrostřelce Jakuba Veselého, který se 16 góly vede po podzimu pořadí nejlepších střelců soutěže. Mužstvu chce také těžit ze zkušeností exligového Radka Diveckého a i z jeho branek na podzim jich dal devět. Na jaře bude hrát za Kozly další bývalý prvoligový hráč Josef Němec. Ten je hrajícím trenérem Blšan, střídavě má nastupovat na jaře i v Kozlech.

Lounští fotbalisté, kteří loni spadli do okresního přeboru z I.B třídy, sázejí hlavně na své odchovance. „Máme ambici se do krajské soutěže vrátit. Ale kluci si to budou muset vykopat sami, nijak jsme „béčko" neposilovali. Za mužstvo na zimním turnaji pravidelně nastupují dorostenci. O sestavě béčka se rozhodne až před začátkem soutěže, záležet bude také na tom, kdo bude hrát za naše áčko," sdělil Pavel Domecký, předseda FK Louny. Mezi tahouny mužstva patří bratři

Lounská rezerva

Louny B hrají na domácím turnaji na umělé trávě a zatím se mužstvu daří. V pěti zápasech neztratily ani bod a bojují o vítězství na turnaji. Fotbalisté lounské rezervy zatím porazili Cítoliby 3:0 (branky Dienelt, Hemiš, T. Kyncl), Mšené Lázně 2:1 (M. Kyncl, Jantoš), Libochovice 8:2 (Dienelt 3, Jantoš 2, T. Kyncl, Štourač, Matějka), Zichovec 4:1 (T. Kyncl 2, Jantoš, Majer) a Brandýsek 7:3 (Zomer 4, Vávra, Majer, Lazarik).

Louny B se budou v jarních bojích spoléhat hlavně na góly bratrů Tomáše a Michala Kinclových, kteří patří po podzimu mezi nejlepší střelce soutěže. Zkoušejí také Patrika Zomera, který se na podzim postaral o třetinu branek Lenešic.

Fotbalová tabulka