Podbořanští se rozloučili se sezonou pěti brankami

PODBOŘANY - Závěrečné kolo svedlo v 1.B třídě dohromady dvě okresní derby. To druhé v Podbořanech skončilo jasným vítězstvím domácího Tatranu nad Krásným Dvorem 5:2.

12.6.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Podbořanští měli výborné nástupy do obou poločasů, ale v jejich závěrech byli nebezpečnější hosté, kteří jsou však střelecky dost jaloví. Potvrdilo to i derby, v němž nastoupili hosté opět se dvěma dorostenci v sestavě.

První zmatek v obraně hostů v čele s brankářem potrestal Uher střelou do otevřené branky. Za dalších 9 minut domácí vyšachovali obranu Krásnodvorských a Lukáš Vágner opět překonal Josefa Vágnera v brance hostů. Hosté kontrovali, když Džupin zachytil přihrávku domácích, našel Kalaše, aby ten poslal míč k tyči na 2:1.

Dva slepené góly následovaly po destiminutovce, když další kiks hostů potrestal opět v roli jejich kata Jiří Uher. Čtvrtou branku přidal z trestného kopu Zdeněk Matějička. Po změně stran v 58. se ještě trefil domácí Sklenička střelou mezi bránícími hráči, čímž vyčerpal brankovou kvotu na toto utkání. Hosté měli pak více ze hry, vytvořili si i slibné příležitosti, ale koncovka je jejich slabší stránkou. Jedinou výjimkou byla akce z 65. minuty, kdy Martin Zedník vyvezl míč na polovinu Tatranu, byl sice faulován, ale poskytnutou výhodu využil Zázvorka, aby přihrál Kalašovi na jeho druhý gól v utkání. Podbořanští tak skončili na 6. místě se 41 body, zatímco Krásný Dvůr jich získal o 20 méně a na 12. místě musí čekat, zda se udrží v kraji podle výsledků závěrečného kola ve vyšších soutěžích.

Podbořany – Kr. Dvůr 5:2 (4:1)

Branky: 9. a 32. Uher, 18. Vágner, 35. Z. Matějička, 58. Sklenička – 22. a 65. Kalaš. Rozhodčí Franke, bez karet 120 diváků.

Podbořany: Bláha – Fořt (85. Konstantinovič), Sklenička, Poborský, Kamír (55. D. Frák) – Z. Matějička (75. Parpel), Fišer, Lefner, Rázek – Lukáč Vágner, Uher

Krásný Dvůr: Josef Vágner – M. Zedník – Hrouda (70. Martin Matejička), Džupin, Kastl – Barták, L. Imríšek, Šimora, J. Imríšek (46. Fadi) – R. Zázvorka, Kalaš

12.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Centrální náměstí Svobody v Žatci.

Návštěvníků turistického centra Žatce bylo loni o něco méně

Při nehodě s policejním autem se u Libčevsi zranili čtyři lidé

Naši prvňáci ze ZŠ Zeměchy

Každý týden vám představujeme čerstvé prvňáčky z Lounska, Žatecka a Podbořanska. Snímky najdete každou středu v tištěném vydání Deníku.

Kvůli silnému sněžení hrozí kalamitní stav na silnicích, čtvrtek bude větrný

Severní Čechy - V České republice bude po celou středu průběžně chumelit, za hodinu mohou spadnout až tři centimetry sněhu. Další velmi silné sněžení se očekává ve čtvrtek, kdy na horách může napadnout až 30 centimetrů sněhu. Ve výstraze to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V Postoloprtech chystají vylepšení sídliště Draguš

Postoloprty - Město by chtělo opravit ulice, chodníky, odpočinkové plochy. Přibudou také parkovací místa. Náklady jsou však přes dvacet milionů korun, a tak radnice bude čekat, zda se jí časem podaří získat dotaci od státu.