V rámci 21.kola 1.B třídy na sebe narazily sousedé v tabulce. Šestý Tatran hostil páté Louny.

Kdo se v sobotním odpoledni 17. května zdržel u televize na vyvrcholení Gambrinus ligy, byl ochuzen hned o dvě branky. Podbořany totiž vlétly do zápasu famózně a už v 5. zvyšoval po precizně zahraném trestném kopu Gregor na 2:0.

První branku vstřelil po několika vteřinách Vágner, který využil nedorozumění hostující obrany. Louny se ale po nepovedeném začátku rychle oklepaly a brzy snížily. Po pěkné kombinaci se bodlem trefil Kouba. Kdo si myslel, že branky budou padat dále stejným tempem, musel být zklamaný. Oba celky se uklidnily a hra se odehrávala především ve středu hřiště.

Mírně aktivnější byli přece jen domácí, kteří i párkrát zahrozili. Ve 34. pálil po rohovém kopu Gregor jen do břevna, následná dorážka skončila nad brankou Petříka. O dvě minuty si tentýž hráč spravil chuť, když se díky svému důrazu prodral na malé vápno a tam nekompromisně zavěsil pod břevno.

Hosté opět nečekali na odpověď dlouho a do přestávky bylo skóre opět jen jednobrankové. Křížnou střelou k tyči se prezentoval Csonka. Druhá půle začala šancí Skleničky, jehož dělovou ránu Petřík reflexivně vyrazil. V 67. se na druhé straně činil brankář Frák, který vytěsnil Sadílkovu ránu ze 30 metrů na břevno. V 73. se do šance dostal Fišer, ale i jeho střelu gólman zneškodnil.

Závěr zápasu si už Tatran pohlídal a nedal šanci soupeři vyrovnat. Tatranu se jaře daří a v tabulce už se posunul na 5.místo, právě před svého sobotního soupeře z Loun.

Tatran Podbořany - FK Louny B 3:2 (3:2)

Branky: 1.Vágner, 5. a 36. Gregor – 12.Kouba, 42. Csonka. Rozhodčí Dušek – Holub, Hofmann st., žluté karty 2:4 (Vágner, Sklenička - Smolka, Csonka, Šefraný, Jantoš) 100 diváků.

Podbořany: Frák – Uher, Matějíčka, Rázek, Baša – Sklenička, Fišer, Gregor, Vágner (58.Parpel) – Worzischek (90.Borovec), Volf (87.Tošner). Trenér Jan Špergl

Louny: Petřík – Šefraný, Sadílek, Schoř, Jan Jantoš – Csonka, Bajcura, Smolka, Salyuk – Džurdženík, Kouba (45.Střelec). Trenér Bořivoj Dubský