Ve šlágru 23. kola 1.B třídy přivítal na jaře skvěle hrající Tatran ZKZ Podbořany lídra z Postoloprt, který nastoupil bez potrestaného D. Fridricha.

První poločas se nesl ve znamení taktiky a ani jeden týmů si nevytvořil prakticky žádnou větší šanci. Hra se odehrávala hlavně ve středu hřiště.

Za zmínku stojí snad jen Rázkova střela z konce první půle, která po pěkné souhře Gregora s Volfem skončila jen těsně vedle.

Druhý poločas už byl zcela jiný – opět kvalitní, ale tentokrát už se činili i střelci. Ve 48. byl před pokutovým územím faulován útočník Volf, na následný přímý kop se postavil Gregor a stejně jako v minulých zápasech se nemýlil, 1:0. Podbořanští využili o deset minut později i další standardní situaci. Tentokrát rozehráli nacvičený signál, po kterém se míč dostal až k volnému Fišerovi, který se kličkou zbavil posledního obránce a poté nekompromisně zvýšil na 2:0.

Bohatý zápas zdramatizoval

Po hodině hry zahrozili také hosté, když se po pravé straně probíjel mladý A. Fridrich, svoji střelu ale uspěchal a zakončil mimo tři tyče. V 70. se Postoloprty dočkaly snížení, po velkém závaru a zmatku v domácím vápně se míč odrazil až ke střídajícímu Bohatému a ten střelou do prázdné branky zápas zdramatizoval.

Hosté poté přidali na vyšší výkonnostní stupeň a snažili se o vyrovnání. V 90. se o to pokoušeli Zahradník a Fleischman, ale neúspěšně. Tatran se ubránil závěrečnému tlaku hostů a zaslouženě porazil vedoucí celek tabulky v nadprůměrném utkání. Nebýt zpackaného podzimu, mohl dnes Tatran bojovat o zcela jiné příčky, protože v jarní části je zatím nejlepším týmem. Zato hosté z Postoloprt nemusejí smutnit, na čele tabulky mají stále dostatečný náskok.

T. Podbořany - FK Postoloprty 2:1 (0:0)

Branky: 48.Gregor, 58.Fišer – 70.Bohatý. Rozhodčí: Hofmann st. – Hofmann ml., Fraško. Žluté karty: Worzischek, Volf - Bohatý, Hetzendorf, Fridrich, 120 diváků.

Podbořany: Bláha – Uher, Poborský (47.Fišer), Rázek, Matějíčka – Fořt, Worzischek, Gregor, Parpel – Vágner (60.Tošner), Volf (90.Frák)

Postoloprty: Junek – Holoch, Fridrich, Hetzendorf, Baláž (45.Bohatý) – Hájek (55. Šubrt), Lokajíček, Strouhal, Alberovský (72.Zahradník) - Fleischman, Uhlík