Fotbalisté Podbořan posledně utrpěli porážku 1:4 na hřišti Perštejna, nováčka krajské 1. A třídy, a na celý týden klesli až na poslední příčku tabulky. Tam se jim ale samozřejmě nelíbilo, a tak nyní chtěli svým věrným fanouškům doma ukázat, co v nich je, že také umějí vyhrávat a kde se chtějí v tabulce skutečně pohybovat. Vítězství doma bylo v jejich nepříjemné situaci skoro povinností.

Svůj plán začali naplňovat hned od počátku utkání. Předvedli dobrý výkon, rvali se o každý balon, hráli zodpovědně i směrem dozadu a soupeře téměř nepustili do šancí. I když byli Podbořanští od počátku lepší a dostali soupeře pod tlak, na první gól se čekalo až do 32. minuty. Daniel Razím pro průniku po levém křídle poslal přesný centr a Petr Hrdina z hranice šestnáctky neomylně zavěsil „pod víko" – 1:0. Ve 37. zvýšil na 2:0 další přesnou ranou Zdeněk Poborský; míč mu naservíroval do pěkné šance Martin Parpel, který přišel na hřiště jako střídající hráč jen asi půl minuty předtím. Třetí hřebíček na cestu hostům do šatny přidal ve 45. Daniel Razím po pěkném slalomu mezi obránci v šestnáctce.

Ani po přestávce se obraz hry nezměnil, Podbořanští diktovali tempo a v pohodě kontrolovali vývoj zápasu. Hosté se k jejich brance téměř nedostali. V 77. nastřelil střídající Jaromír Doležal pěknou dělovkou tyč chomutovské brány, v 83. zvýšil na 4:0 znovu Daniel Razím. V 87. ještě kopali domácí hráči penaltu za faul v pokutovém území, ale Jiří Gregor byl k hostům milosrdný a pátý gól na cestu jim nezabalil – kopl málo razantně a brankář Tomáš Rosa vystihl směr jeho střely.

V tabulce 1. A třídy Podbořanští díky přesvědčivé tříbodové výhře poskočili ze 14. na 10. místo. Příští utkání bude hrát Tatran Podbořany v neděli a bude to okresní derby – nastoupí v Lounech proti tamnímu B týmu.

Podbořany – Chomutov 4:0 (3:0)

Branky: Razím 2, Hrdina, Poborský
Rozhodčí Materna, žluté karty 1:0, diváků 80

TJ Tatran Podbořany: Jančík – Grzywacz, Kováč, Gregor, Vignát (78. Buben), Hrdina (72. Morávek), Janoušek, Kováč, Fořt (36. Parpel), Razím (84. Klán), Poborský (74. Doležal)

AFK Loko Chomutov: Rosa – Kubík Jiří, Drbohlav, Vintrlík, Žďánský, Tichý (67. Pazderka), Kubánek, Sojčík, Andrš (89.Myšák), Macák (77. Kubík Radek), Wälzer