Roli favorita, který se pere o první příčky I.A třídy, potvrdili v zápase s Podbořany fotbalisté Dobroměřic. V derby vedli hosté už 2:0, řadu dalších šancí neproměnili, v závěru dvanácté Podbořany sice duel pořádně zdramatizovaly, na tři body už ale nedosáhly.

Dobroměřice začaly v derby pořádně zostra. Už ve 4. minutě byl ve velké šanci Kaleja, centr ale v branku ještě nepřetavil. Další příležitost měli hosté po lehké ztrátě Podbořanských na vlastní polovině v 10. minutě, hostující Matyáš pořádně protáhl golmana Jančíka. Dobře pro Podbořany dopadl i následný zmatek po rohovém kopu.

Dobroměřice měly ale na začátku zápasu i dál znatelnou převahu, domácí k ničemu nepouštěly a ve 13. minutě se i poprvé radovaly. Hosté vyslali ze standardní situace na domácího golmana skákavý balon, ten jej pouze vyrazil před sebe a Smola, nikým neotravován, dorazil 0:1.

Dominance hostů

Domácí obrana Jančíkovi příliš nepomohla ani v 19., s hlavičkou Lazarika si ale přesto poradil. Reh poslal o chvilku později balon nad.

Podbořany poprvé vystřelily na branku hostů až ve 23. minutě, balon ale mířil hodně vedle. Dobroměřice byly i v dalších minutách první půle hodně aktivní, domácím nepůjčovaly balon.

Obrovskou příležitost Mistolera opět domácí golman zlikvidoval, po kombinaci Reha a Matyáše pak zazvonila tyč. Domácí se opět osmělili až ve 39. minutě, branku ale neslavili. Naopak Dobroměřice ano. Ve 44. minutě trefil centr se štěstím hrudí Matyáš 0:2.

V poločase domácí prostřídali sestavu a hned v 50. snížili. Po rychlém protiútoku se trefil hlavou Doležal, nahrával Poborský 1:2.

V dalších minutách se z fotbalu stal spíše velký boj. Podbořany přidaly, vyrovnaly hru, příležitosti byly na obou stranách, ale za vážnější šlo označit jen pár okamžiků. V 60. se neprosadil hostující Lazarik. Obrovskou příležitost pak spálily v 62. minutě domácí. Poborský šel sám na golmana, při pokusu o obstřelení minul ale i branku.

Domácí vyrovnali hru, ale ne skore

Podbořany v závěru stále přidávaly na obrátkách, chyběl ale klid v zakončení. V 81. další příležitost domácí nezužitkovali. Do otevřené obrany se pak lépe útočilo hostům. V 82. šli dva Dobroměřičtí sami na Jančíka, Reh ale pálil jen do něj.

V závěru zápasu viděli diváci pořádné drama. Nejprve v 84. domácí „navařili" pořádný zmatek před brankou hostů, na zemi se ocitl jeden z Podbořanských, gólem ale situace neskončila a také píšťalka rozhodčího mlčela.

Na druhé straně z protiútoku nastřelil Reh tyč. V posledních okamžicích druhé půle se pak téměř všichni hráči Podbořan přesunuli do vápna hostů, vytvořili velký tlak na Dobroměřice, ale vstřelit branku se jim už nepodařilo. Tři body z derby si tak odvezli hosté.

Podbořany - Dobroměřice 1:2 (0:2)

Branky: 50. Doležal 13. Smola, 44. Matyáš
Rozhodčí Bláha, ŽK 3:4, 80 diváků

Sestava Podbořan: Jančík - Sklenička (57. Harag), J. Gregor, F. Kováč (46. Doležal), Grzywacz, Hrdina (46. Fořt), Janoušek, V. Gregor, M. Kováč (77. Volf), Poborský, Razím

Sestava Dobroměřic: Pechar - Kaleja, Smola, Šebek, Rus, Maliňák, Mistoler (81. Havelka), Hanzlíček, Matyáš, Reh, Lazarik