Přesně jak hlásá titulek, vítězství Podbořan nad Kozly má pro jeho fotbalisty v okresním přeboru cenu zlata.

Kozly a Podbořany jsou sousedé v tabulce a vítězství pomohlo Tatranu posunout se před Kozly, byť jen díky lepšímu skore.

Začátek nevyzněl pro Podbořany vůbec dobře. Hosté působili lepším dojmem a jejich zkušení hráči často přehrávali domácí. Lépe kombinovali, byli důraznější v osobních soubojích a domácí jen s vypětím všech sil čelili neustálému tlaku.

Přetížená obrana si ve 20. minutě vypomohla faulem, za což rozhodčí nařídil pokutový kop. Brankář Bláha jej, k velké radosti domácích, ovšem zneškodnil.

Neuběhly ale ani dvě minuty a Kozly se ujaly vedení. Když už to vypadalo, že tento stav bude trvat i v poločasové přestávce, vykřesali domácí fotbalisté naději vyrovnávací brankou Razíma ve 40. minutě.

Ve druhém poločase Podbořanští zpřesnili hru a více začali využívat křídelních prostorů, a tak postupně smazávali převahu soupeře. To se také projevilo již v 50. minutě kdy Volf zvýšil na 2:1 pro Podbořany. Od tohoto momentu se jako zázrakem zlepšila hra obrany, která s přehledem, společně s brankářem Bláhou, řešila všechny ošemetné situace. Bohužel se také přiostřila hra, což rozhodčí řešil žlutými kartami. To ovšem nestačilo, a tak byla „odměněna“ červenými kartami, po jednom hráči, obě mužstva.

V tu chvíli se hra změnila v mnoho osobních soubojů a věčných diskuzí s rozhodčím. Závěr pak patřil domácím, kteří v 80. minutě pečetili vítězství, opět Razímem na 3:1.

Podbořany – Kozly 3:1 (1:1)


Branky: Razím 2, Volf – Černý. Rozhodčí Lapka, ŽK 5:4, ČK 1:1 (Károly – Krampera), 120 diváků

Josef Čerňanský