Derby v 1.B třídě, zařazené jako Supertrefa v naší Tip lize čtenářů, sneslo parametry dramatického děje do posledních minut. V bojovném utkání s osmi napomínanými hráči se ujal vedení domácí Slavoj Žatec, hosté otočili dvěma góly Volfa, ale v závěru se přece jen radovali žatečtí z výhry 3:2.

Slavoj nastoupil téměř kompletní, zatímco Tatran postrádal především potrestané Lefnera a Špergla. Nakonec si zahráli všichni tři náhradníci včetně druhého brankáře Fráka, který střídal zraněného útočníka Volfa. Po seznamovacím kolečku se do první velké šance dostali v 10. min. domácí. Na jejím konci byl hrající vedoucí mužtva Václav Andrt, který nepatří k vyhlášeným střelcům, ale gólově se namlsal ve čtvrtečním utkání okresního poháru a zakončil gólem na oslavu svých 24. narozenin.

Hosté přispěchali rychle s odpovědí, když za 5 minut unikl po pravé straně Vágner, ze jehož pěkného centru vyrovnal Volf a začínalo se znova. Do přestávky se ale nic podstatného neodehrálo, nepočítaje čtyři ŽK rovnoměrně rozdané na obě strany nepřesným rozhodčím Kirilákem. Domácí mu nejvíce a právem vyčítali neodpískané sražení Bauchnera při pokusu o střelbu hlavou v gólové šanci.

Na dlouhé minuty uzamkli podbořanští domácí tým na jeho polovině začátkem druhé části. Tlak korunovali v 56. vedoucím gólem, když Fišerovu střelu stačil Baštýř v pádu vyrazit, ale spící strážce rychlého Volfa ho nechal přesně zakončit na 1:2. Také odpověd Žatce přišla vzápětí z jeho první akce po změně stran. Bauchnerova střela se v 58. odražená od tyče dostala před Klímu, který nezaváhal a vyrovnal na 2:2.

Aktivní hosté měli další šanci v 71., ale při hlavičce Skleničky po standardní situaci podržel své mužstvo brankář Baštýř. Klíčový okamžik začal v 73. Libor Klíč, hrající nezvykle v útoku. Narazil si míč s Bauchnerem, aby vyslal přízemní střelu. Brankář Bláha vyškrábl míč na levou tyč, odkud se podél čáry odrazil do pravé a zpět před branku. Mezi Bláhu a vracejícího se obránce Matějička šel důrazně do souboje domácí kapitán Jan Laibl, který tečí od beka dostal míč do sítě potřetí a brankář si za protesty až v půlícím kruhu vykoledoval žluté varování.

Stačil se však zklidnit napolik, že v 90. vystihl další gólovku Andrta. Ještě v nastaveném čase mohl vyrovnat podbořanský Parpel, který z úhlu střílel za vzdálenější tyč.

S. Žatec – T. Podbořany 3:2 (1:1)

Branky: 10. Andrt, 58. Klíma, 73. laibl – 15. a 56. Volf. Rozhodčí Kirilák – Fučila a Brem, ŽK 5:3, 150 diváků.

Slavoj: Baštýř – M. Vořechovský, Oppel, Jindra, Bodnár – Bauchner, Vrábík, Andrt (90. M. Jarolím), J. Laibl – Klíma (69. Majoros), Klíč. Trenér Ivan Vořechovský

Tatran: Bláha – Z. Matějička, Poborský (76. Konstantinovič), Sklenička, Uher – Parpel, Fišer, Rázek, Kamír (57. Tošner) – Vágner, Volf (87. D. Frák). Trenér Jan Mačej