Už dnes, v sobotu 3. září, na letním cvičišti v Touchovicích měl proběhnout 2. ročník turnaje v malé kopané Cotel Cup za účasti osmi družstev, jednoho dokonce z Lidic.

Nedávné silné deště však plány organizátorů rychle pozměnily. „Jak to tak bývá, Murphyho zákony fungují nejlépe. Po loňské srpnové povodni, která postihla cvičiště v Touchovicích přímo při pouti a vedla nás ke kompletní rekonstrukci plochy, trávníků a dalších zařízení, se celé cvičiště konečně letos v srpnu zaskvělo v plné úpravě. A podařilo se tam i uskutečnit pouť. Radost všech měla však krátké trvání. Při noční bouři z minulé středy na čtvrtek, kdy v blízkém okolí spadlo za hodinu 35 litrů vody na metr čtvereční a v obcích proti toku potoka Hasina prý až 60 litrů, vtrhla přes pole a zahrady na cvičiště přívalová vlna, která jej zalila do výše asi jednoho metru a zanesla jej vrstvou bahna – červenky. Bahno zaneslo i pódium a přilehlou restauraci Beseda a technické i sociální zázemí. Škoda je pro tak malou a chudou obec ohromná. Není nikoho, kdo by takovou potopu pamatoval,“ řekl za organizátory touchovický rodák Milouš Červencl, ředitel Památníku Lidice.

Díky pochopení starosty sousedního Opočna Jaroslava Richtera se proto turnaj, jenž začíná v devět ráno, přesouvá na travnatou plochu k tamní sokolovně.

„Jak znám místní nadšence, určitě se znovu vrhnou do boje s přírodou, která nám v poslední době ukazuje, zač je toho loket. Přejme si společně, aby příští rok na jaře bylo letní cvičiště opět ve vzorném stavu,“ uzavírá Milouš Červencl.

(ad)