Fotbalisté odehráli ve středu 9. září první kolo Poháru Ústeckého kraje. Do bojů o postup do dalšího kola zasáhly čtyři celky z okresu Louny, dál jdou dva. Vypadly Žatec a Blšany, dál postupuji Dobroměřice a loňský finalista Postoloprty.

Úvodní kolo poháru svedlo dohromady Dobroměřice a Blšany. Favorizovaní hosté, kteří vedou tabulku krajského přeboru, se prosadili už v 6. minutě, kdy je poslal do vedení Filip Štochl. V úvodu druhé půle vidělo 130 diváků ale velký obrat domácích hrajících o soutěž níž, když se trefili v 55. Libor Maliňák, v 56. Filip Sochor a na 3:1 zvýšil v 64. minutě Jan Harthan. Hosté už jen stačili snížit deset minut před koncem, když na 3:2 dal Michal Zeman.

I utkání Údlice - Slavoj Žatec svedlo dohromady účastníka I.A třídy a krajského přeboru. A také v tomto případě papírový favorit neuspěl, Žatec prohrál 2:5 a z poháru vypadl. Úvodní branku zápasu dal Marek Hakl, za hosty vyrovnal Milan Malý. V úvodu druhé půle poslal domácí do vedení Vít Rajnyš, v 73. zvýšil František Hašek na 3:1. Hned tři minuty poté naděje hostů zhasly, když tentýž hráč přidal čtvrtou údlickou branku. Pár minut před koncem sice snížil Jan Wiesinger, poslední slovo měli ale domácí, když František Hašek dosáhl třetím gólem v úplném závěru hattricku.

Rovněž třetí utkání za účasti fotbalového celku z okresu Louny bylo setkání týmů z I.A třídy a krajského přeboru. Tentokrát vyhrály ve Strupčicích favorizované Postoloprty. Domácí, kterým se letos v I.A třídě nedaří a ani jednou dosud nebodovali (stejně tak jako Podbořany), ale hosty z Postoloprt zaskočili. V 11. minutě otevřel skóre Jan Vrba a tento výsledek vydržel celý první poločas. Až v 54. minutě vyrovnal Martin Junek. Hosté pro sebe rozhodli zápas třemi brankami od 70. do 80. minuty, dva góly dal Oldřich Zícha a jeden Zdeněk Kouba.

Výsledky 1. kola poháru:
Dobroměřice - Blšany 3:2 (0:1)
Údlice - Žatec 5:2 (1:1)
Strupčice - Postoloprty 1:4 (1:0)

Do Poháru Ústeckého kraje zasáhli také fotbalisté Nového Sedla, v srpnovém předkole z něj ale po prohře s Obrnicemi 3:7 vypadli. Obrnice v 1. kole narazily na Horní Jiřetín a po středeční výhře 3:1 postoupily dál.