Hosté nastoupili v sestavě, která by měla začít mistrovskou soutěž, tedy napřed bez potrestaného Plachého, bez P. Štrance a Krupky, kteří ještě jedou na dovolenou. Proto se objevil opět zkušený Vild, který chtěl s fotbalem končit.

Domácí FK, který také nebyl kompletní, vletěl do zápasu jako lavina a za 12 minut vedl 2:0. Již v 5. vystihl Alberovský krátkou „malou domů“ od Halíře a vstřelil úvodní branku. Po klasické spolupráci při rohovém kopu Fleischmana ve 12. zvyšoval hlavou Svoboda na 2:0. Hosté pak zapnuli na plné obrátky, měli čtyři vyložené gólové šance a snížili do přestávky volejem Sekuly po akci Vilda a centru Hendrycha.

A byl to znova Sekula, který za zdejší tým před lety hrával, aby po hodině hry vstřelil vyrovnávací branku. Podílel se na ní Kroupa, který po svých nevyužitých šancích už raději přihrával. Postoloprtší hráli stále ofenzivně. Když v 79. vyhodil brankář hostů Starý nepříliš přesně míč, zachytil rozehrávku Zíbrt a jeho přetažený centr zapadl za brankářova záda na konečný výsledek.

 

Postoloprty – Dobroměřice 3:2 (2:1)

Branky: 5. Alberovský, 12. Svoboda, 79. .Zíbrt – 31. a 60. Sekula. Rozhodčí Gaži, ŽK 4:3, 100 diváků.

Postoloprty: Junek – Hégr, D. Fridrich, Švigár, Holoch – Lokajíček, Fleischman, A. Fridrich, Berta – Svoboda, Alberovský. Střídali Zahradník a Světlý. Trenér Ant. Ebert

Dobroměřice: Sedláček (46. Starý) – Halíř – Bučil, A. Havelka, Antropius – Hendrych, Vild (46. Plachý), Papcun, Daniš (65. p. Štranc) – Sekula (75. V. Verner), Kroupa. Trenér Jindřich Bureš