Díky předehranému utkání 7. kola Apollo Cupu v Mostě měli fotbalisté FK Postoloprty volný víkend. Nevyužili ho však k odpočinku, ale připravili si v domácích podmínkách kondiční soustředění.

Pod vedením asistenta Petra Trojáka byl širší kádr A mužstva pohromadě od čtvrtka 19. 2. do neděle 22. 2. V uvedených dnech hráči ve dvoufázových trénincích zvyšovali svou fyzickou připravenost na jarní část sezony. K výběhům využili členitého terénu Bažantnice v okolí fotbalového stadionu, víceúčelové sportovní hřiště u DDM a tělocvičnu základní školy. K regeneraci pak posloužil plavecký areál, kde byl hráčům k dispozici bazén se saunou.

Jako zajímavé zpestření celého programu pak byla na sobotní dopoledne připravena hodinová „exkurze“ do tajemství spiningu, která měla mezi hráči velký ohlas. V pauze mezi dopoledním a odpoledním programem mohli hráči relaxovat přímo v klubovně FK, kde pro ně byla pro tento účel připravena lehátka a drobné občerstvení.

Nemalý podíl na úspěšném, samotnými hráči dobře hodnoceném, soustředění měli i postoloprtští restauratéři, kteří fotbalistům poskytli stravování. Díky tak patří panu Vratislavu Hofmanovi (Restaurace Modrá hvězda), panu Jaroslavu Homolovi (Top Restaurant Flamengo) a panu Antonínu Pechátovi (Restaurace Medvěd). Zvláštní poděkování si pak zaslouží paní Lenka Hubertová a její sestra Martina, které se hráčům věnovaly při hodinách spiningu.

Povedená akce svědčí o tom, že Postoloprty by se díky svým možnostem mohly v budoucnu stát jedním z míst, které by sportovní kolektivy mohly využívat ke kondičním soustředěním. Jediným problémem je skutečnost, že ve městě chybí vhodné ubytovací kapacity. Samozřejmě i tento problém je řešitelný, ale to už je námět pro zcela jiný článek.

Miroslav Solar