Setkání fotbalových příznivců připravil na sváteční sobotu 26. prosince FK Postoloprty.

Třetí ročník „Vánočního derby“ mezi fanoušky SK Slavia Praha a AC Sparta Praha bude mít slavnostnější ráz.

Poprvé se totiž odehraje na novém umělém trávníku v postoloprtské Bažantnici, který před tímto zápasem slavnostně otevře starosta města Miroslav Hylák.

Příznivci obou klubů z Postoloprt a okolí se tak mohou těšit na prestižní souboj bývalých i současných hráčů FK Postoloprty. Do utkání se samozřejmě zapojí i fanoušci „nefotbalisté“.

Výběry obou týmů mají stejně jako v minulých letech pod palcem Miroslav Solar za Slavii a Petr Troják za Spartu. Na umělém trávníku budou mužstva kaučovat „manažeři“ Karel König st. a Marian Homola (oba bývalí výborní hráči FK Postoloprty).

Nezáviděníhodnou úlohu rozhodčích na sebe vzala trojice Čestmír Novák, Jiří Fridrich a Zbyněk Doucha. Samozřejmě se jedná o příznivce dalšího populárního pražského klubu Bohemians 1905, čímž je zajištěna nestrannost sudích. Oproti minulým ročníkům se letos díky laskavosti majitele TOP Restaurantu Flamengo podařilo zajistit pro diváky i stánek s občerstvením.

Fotbalisté nemyslí jen na sebe. V průběhu zápasu totiž bude od diváků vybíráno dobrovolné vstupné, ke kterému hráči obou týmů přidají mezi sebou vybranou částku. Takto získané prostředky se věnují na Letní fotbalovou školu nejmenších fotbalistů FK Postoloprty, která se uskuteční v srpnu roku 2010.

Chcete-li se pobavit a pomoci přitom dobré věci, neměli byste v sobotu 26. 12. ve 14 hodin chybět na novém fotbalovém hřišti s umělou trávou v Postoloprtské Bažantnici, kde se utkání odehraje.

Miroslav Solar